Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie, ale też i nie zwlekaj
 Oceń wpis
   

Cztery etapy w życiu każdego Człowieka.

Bądź zawsze tam gdzie są liderzy i doskonal swoje umiejętności, czyli Bądź, Słuchaj i Pytaj , ale przede wszystkim, to DBAJ o swój język

 - DLACZEGO powinieneś dbać swój język?
 - PONIEWAŻ forma, w jakiej przekazujesz swoje myśli, świadczą o Tobie i są Twoją wizytówką.
 fot. Cztery etapy, gdzie Twoja obecność jako LIDERA, jest BEZWZGLĘDNIE konieczna

W tych sześciu słowach, jest KLUCZ do SUKCESU :

"Bądź ze swoim Klientem od samego początku"

Cztery etapy, gdzie Twoja obecność jest BEZWZGLĘDNIE konieczna.
 - Wydaje mi się, że na temat osiągania sukcesów można byłoby mówić wiele, a nawet napisać niejedną książkę.
- Ponieważ uważam, że sukces (cokolwiek słowo "sukces" dla każdego z nas oznacza) jest wynikiem kilku sprzyjających okoliczności, pozwolę skupić się tylko na dwóch, a właściwie na trzech okolicznościach-warunkach, które moim zdaniem, są konieczne i bardzo istotne na drodze do każdego sukcesu.

Bądź - Słuchaj - Pytaj

Pierwszą taką okolicznością, a nawet istotnym i koniecznym warunkiem jest to oczywiście, że powinniśmy znaleźć się w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu, no i oczywiście odpowiednim towarzystwie.
- Jak się jednak okazuje, to znaleźć się w odpowiednim miejscu, czasie i towarzystwie, wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na sukces.

Plus500
 Clienting - Nowa era w zarządzaniu

Nie rzadko może się tak zdarzyć, że zupełnie przypadkowo znajdziemy się w takim towarzystwie i w rozmowie, zupełnie przypadkowo pada propozycja współpracy.
- My, używając swojego skrótowego sposobu postrzegania, nie pytając o szczegóły, natychmiast odrzucamy propozycją, która mogłaby zmienić nasze dotychczasowe życie, nawet o sto osiemdziesiąt  stopni.
- DLACZEGO tak się dzieje?
- PONIEWAŻ nawet jeśli podejmiemy dyskusję z taką osobą, to nie każdy potrafi wykorzystać (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) takiej sytuacji.

Czy metoda zadawania pytań, może być skuteczna w osiąganiu sukcesu?

Drugą taką okolicznością, sposobem i warunkiem do odniesienia sukcesu jest to, JAK słusznie i z taktem wykorzystać takie korzystne dla nas okoliczności?
- Jak się okazuje, to w czasie takiej rozmowy bardzo istotnym czynnikiem jest umiejętność zadawania pytań.

W nawiązaniu do tematu i całego wątku Słuszne pytanie, to właśnie w tym miejscu nie rzadko pojawia się nasz problem i zastanawiamy się JAK rzeczowo i umiejętnie zadać naszemu rozmówcy pytanie.
- Może nie każdy się ze mną zgodzi, ale okazuje się, że o ile pytania mogą być niegrzeczne, czy też niestosowne, a nasz rozmówca z tego to właśnie powodu może nie zechcieć nam odpowiadać na tak postawione pytanie, to właśnie w tym momencie, o wiele większe znaczenie leży po stronie słuchania.

Myślę sobie, że to właśnie tę umiejętność powinniśmy posiąść i jeśli się na czymś skupić w naszej rozmowie, to nie na tym jak ripostować naszego rozmówcę, ale na tym, co nas interesuje i czego się możemy jeszcze dowiedzieć od naszego rozmówcy.

Trzecim takim niezbędnym warunkiem do odniesienia sukcesu, jest po prostu ZADAWANIE PYTAŃ
- Wydaje mi się, że słuchając uważnie naszego rozmówcę, to pytania zupełnie spontanicznie same będą się nam nasuwały, co spowoduje, że nasza rozmowa stanie się dużą przyjemnością.

A zatem, jeśli rzeczywiście nie jesteś zadowolony ze swojej sytuacji,
to Bądź Słuchaj - Pytaj, a następnie przejdź do działania.
- DLACZEGO ?
- PONIEWAŻ  "Szaleństwem jest robić coś jak dotychczas i oczekiwać innych efektów!" 

Co ja najlepszego zrobiłem Dywersyfikacja swoich zarobków,...

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny