Czy można zmienić i pokonać wewnętrzne bariery?
 Oceń wpis
   

 Witaj Drogi Czytaczu :)

Niezależnie od tego
, w jakim "pociągu do sukcesu"  Ty obecnie "siedzisz" i cokolwiek słowo "SUKCES" dla Ciebie oznacza, to powiem Ci Drogi Czytaczu w dużym sekrecie, że jeśli chcesz "dojechać" do CELU, czy jak wolisz odnosić sukcesy na jakiejkolwiek płaszczyźnie , to musisz najpierw zredukować, a najlepiej wyeliminować "OPÓR" 

WIEM, że troszeczkę więcej WIEM

I choć sam "OPÓR" , czyli  STRACH, który jest jedną z podstawowych i bardzo pozytywnych cech każdego Człowieka, to wcale nierzadko bardzo skutecznym dywersantem naszych poczynań, a co za tym idzie naszych możliwości :)

A czy ja coś przegapiłem ...... ? :)
 - Nie wiem,
jaki "pociąg do SUKCESU" odjechał beze mnie, ale Ślicznie Ci Dziękuję
, że w dalszym ciągu jesteś tutaj zemną i dlatego, w nawiązaniu do wielu propozycji biznesowych, jakie się ostatnio pojawiają, postanowiłem jeszcze raz powrócić do Marketingu Sieciowego i powiem Ci Drogi Czytaczu w ogromnym "sekrecie", że Marketing Sieciowy, ma niewiele wspólnego, z tradycyjnym marketingiem, a tym bardziej, z typową sprzedażą bezpośrednią.
 - A ja szerze Ci powiem, że bez względu na to jaki Ty osobiście masz stosunek do Programów Partnerskich, a szczególnie do całej branży MLM, która wcale nierzadko kojarzona jest ze "sprzedażą bezpośrednią", a co gorsze, z "domokrążcami", to masz rację.     

 "Nikogo nie należy przekonywać, że siedzi na gwoździu"

Na jednej grupie dyskusyjnej, którą mam przyjemność moderować, ktoś mi zadał bardzo ciekawe pytanie:

Czy można rozprowadzać, czyli sprzedawać na "własną rękę" produkty, które Firma (jakakolwiek) postanowiła rozprowadzać w systemie marketingu sieciowego (MLM), czyli w     skoordynowanym      SYSTEMIE      Multilevel

 fot. Opis do fotografii

Sama umowa o współpracy, z jakąkolwiek Firmą w Network Marketingu, która umożliwia każdemu Konsumentowi robienie zakupów w cenach hurtowych, nie upoważnia do dalszej odsprzedaży Jej produktów.
 - Owszem
, jeśli masz zarejestrowaną Działalność Gospodarczą (handlową) i uznając się Fakturą VAT, włączysz zakupy do swojej obecnej działalności, to możesz to robić, czyli "kupować taniej, sprzedawać drożej" (marketing tradycyjny), gdzie wcale nierzadko,  zachęcony jakimiś tam rabatami, podobnie zresztą jak w marketingu tradycyjnym (masowym), wcale nierzadko wpada się w tak zwaną pułapkę oceny ryzyka"  pod kątem ilości sprzedanych towarów.
 - Poza tym, myślę sobie, że troszeczkę Ciebie zaskoczę, ale wydaje mi się, że przystępując do jakiegokolwiek marketingu sieciowego, warto też wiedzieć, iż żadna firmaNetwork Marketingu (MLM), podobnie zresztą jak w marketingu tradycyjnym, nie płaci nikomu, za sprzedaż Jej produktów, a bycie wyżej w firmowej hierarchii (rysunek poniżej) , niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki.
 - Ten problem, czyli zarobki, reguluje wielopoziomowy system wynagrodzeń, który w żadnej mierze, nie dotyczy żadnego marketingu tradycyjnego, czyli marketingu masowego.

Zapoznaj się z TRZEMA podstawowymi schematami wynagrodzeń

I dlatego myślę sobie, że jeśli Ty, nie znając CELU  i założeń Networkingu, zaczniesz nawet to robić, to bardzo szybko się zorientujesz, że tu wcale nie oto chodzi, by się komuś narzucać  (typowa sprzedaż bezpośrednia), a tym bardziej, zachęcony jakimiś tam rabatami , zrobić większy zakup w celu dalszej odsprzedaży, i zostać z niechcianym towarem.
- A tak przy okazji, zdradzę Ci "SEKRET", że jeśli producent, bądź jakakolwiek hurtownia, udzieli Ci Drogi Czytaczu rabatu jakiegokolwiek, to Ty ZAWSZE zapłacisz 100%.
 - Innymi słowy, o taką kwotę, którą wydasz na "okazyjny" zakup, pomniejszysz de facto swój kapitał obrotowy, który do chwili jego odzyskania, jest de facto wyłączony z bieżącej działalności przedsiębiorstwa.
 - Dodam, że ten BŁĄD popełnia ponad dziewięćdziesiąt pięć procent Ludzi, którzy bez przygotowania rozpoczynają swoją "przygodę" z jakimkolwiek marketingiem. 

Wspomniałem tutaj o tak zwanej pułapce oceny ryzyka

Pewnie Ciebie troszeczkę zaskoczę, ale myślę sobie, że warto przy tej okazji chyba dodać, że o ile w każdym marketingu tradycyjnym, żeby nie powiedzieć "marketingu masowym", występuje  tak zwana pułapka oceny ryzyka" , to ten problem nie dotyczy marketingu sieciowego.
 - Owszem, ten problem może się pojawić, ale tylko w tym momencie, jeśli nie rozumiejąc założeń Networkingu  , włączysz go do swojej ewentualnej bieżącej działalności handlowej.

WIEDZA i rzetelna pomoc Klientowi w dokonaniu prawidłowego wyboru

A to z kolei wyjaśnia i odpowiada na pytanie:
 - DLACZEGO tak niewielu Ludzi odnosi sukcesy w marketingu sieciowym?
 - PONIEWAŻ wolą słuchać porad "wszechwiedzącego szwagra", czyli 
"Syndrom eksperta", który de facto, bardziej sabotuje nasz rozwój, niż pomaga.
 - Co ciekawe, ten problem dotyczy w ponad 
dziewięćdziesięciu procentach Network Marketingu, kolokwialnie nazywanym "eMeLeMem"

"Troszeczkę "NOWOMOWY" :)

Może zabrzmi to jak wewnętrzna sprzeczność ale ja myślę sobie, że jeśli się zorientujesz, że tu wcale nie chodzi o SPRZEDAŻ jakichkolwiek produktów, tylko o ZAKUP, bądź korzystanie z dostępnych USŁUG , to sam się zaczniesz zastanawiać w jakim sektorze jest największa rotacja towarów i usług, a w języku ekonomi płynność finansowa?
- Twoja percepcja postrzegania, odwróci się o sto osiemdziesiąt stopni i zaczniesz patrzeć "oczami przedsiębiorcy" .
- Zaczniesz się zastanawiać, nie nad tym, co Ty chciałbyś sprzedawać, ale nad tym, jakie produkty są niezbędne dla Ludzi do zaspokojenia Ich codziennych potrzeb.
- Innymi słowy i mówiąc kolokwialnie, zaczniesz się zastanawiać, nad tym, jakich produktów, bądź usług Ludzie potrzebują, czy też będą potrzebowali w niedalekiej przyszłości, a nie nad tym, "jak sprzedać swój towar", który wcale niewykluczone, że już Ci zalega.
- Od strony konsumenta, w nomenklaturze ekonomi, ten termin określa się mianem "prosumpcji".
- A produkty, czy też usługi jeśli są dobre, to będą się sprzedawały "same".
- Innymi słowy, to sam Konsument będzie poszukiwał produktów, które są Mu niezbędne.

Typowa elektroniczna sieć powiązań z Klientem
Obrazek
Sieć powiązań z Klientem, z dokładnym uwzględnieniem Twojego w nim miejsca
''Głównym zadaniem sieci afiliacyjnych jest otwarcie nowych kanałów do sprzedaży produktów lub usług reklamodawców poprzez strony internetowe zapisanych do programu partnerów"

Poza tym, postaram się zdradzić Ci dzisiaj, nie tylko kilka następnych moich"sekretów", ale zasugeruję Ci, kilka "Twoich sekretów", o których mogłeś nawet nie wiedzieć.
- Tak tak, kilka "Twoich sekretów" i wcale niewykluczone, że się może okazać, iż Ty też czasami mówisz nieprawdę i dlatego ten post zatytułuję:

"Dowiedz się jak to naprawić"

Całkiem możliwe, że się zemną nie zgodzisz, ale jednym z najczęstszych powodów nieosiągania przez Ludzi sukcesu są oni sami?
DLACZEGO ja uważam, że wiedza na temat "skutecznych metod osiągania sukcesów" jest taka ważna?
PONIEWAŻ myślę sobie, że wiedza na temat "skutecznych metod osiągania sukcesów" , jest o wiele ważniejsza, niż sam wybór konkretnej firmy, z którą zechcemy współpracować.

To brak wiedzy i złe nawyki, a co za tym idzie, wewnętrzne blokady, które mamy w głowach, w zupełności wystarczają, aby zatrzymać nas przed działaniem i rozwojem.
- Bardzo często jesteśmy sami dla siebie największą przeszkodą przed osiągnięciem sukcesu.

 fot. Opis do fotografii

Czy można to zmienić i pokonać wewnętrzne bariery?
- Przepraszam Ciebie za zdecydowaną formę odpowiedzi na to kluczowe pytanie, ale pomijając sam fakt, że nie jest to wcale takie oczywiste, jak mogłoby się Tobie wydawać, to powiem Ci, że można pokonać wewnętrzne bariery.
- A kiedy to już się nam uda, to sam będziesz zaskoczony, jakie w naszym życiu, mogą zacząć dziać się prawdziwe cuda.

Ale póki co, postaram się najpierw odpowiedzieć Ci na pytanie które postawiłem w pierwszym swoim poście tego wątku, a właściwie przedstawię Ci swoją percepcję postrzegania do słów "Jeśli jesteś osobą która chciałaby być jedną z pierwszych w tym biznesie...." "Spróbuj pomyśleć TAK jak myśli Twój Klient i spróbuj odpowiedzieć samemu sobie, czy to zdanie:
"Jeśli jesteś osobą która chciałaby być jedną z pierwszych w tym biznesie....", jest dla Ciebie zachęcające do współpracy, a może wręcz odwrotnie?"
.

Troszeczkę uproszczę to pytanie, a właściwie zdradzę Ci (chyba) najpierw Drogi Czytaczu "Twój pierwszy sekret".
- To, że Ty tutaj jesteś, to ja Ci powiem, że "Twoja obecność tutaj, wcale nie jest przypadkowa".

DLACZEGO tak uważam?
PONIEWAŻ jeśli Ty czytasz te słowa, to świadczy to o tym, że Ty szukasz odpowiedzi na wiele swoich pytań "JAK", a ja z drugiej strony uważam, że jeśli ten wątek, pomógł Ci odpowiedzieć sobie na choćby jedno Twoje pytanie, to Ty zrobiłeś maleńki kroczek na drodze w zdobywaniu WIEDZY (jakiejkolwiek)], a Twoja "podróż" może mobilizować Ciebie, do następnych kroczków.

Wracając do pytania, to oczywiście, że mogę niemieć racji, ale wydaje mi się, że ktoś kto przedstawiając swój projekt (jakikolwiek), sugeruje Ci, że jesteś "wybrańcem losu"  i kiedy tylko powiesz "TAK", to właściwie już jesteś rentierem, sugeruje Ci de facto nieprawdę.

Twoje "sekrety"

Zanim jednak przejdę do następnych "Twoich sekretów", to bez względu na to, jakie masz zdanie na temat tego wątku, to powiem Ci Drogi Czytaczu, że Twoja obecność tutaj, a właściwie Twoja WSPANIAŁOŚĆ wcale nie jest w tym, że tutaj jesteś i czytasz te słowa, ale w tym, że czegoś szukasz i starasz się odpowiedzieć samemu sobie "JAK":)
- Pewnie troszeczkę Ciebie zaskoczę, ale ten sam problem, dotyczy również Twojego stosunku do pieniędzy i bez względu na to jaki masz stosunek do pieniędzy, to musisz je najpierw polubić, a przynajmniej, mniej o nich mówić.
DLACZEGO ? /
PONIEWAŻ - Tutaj jest kilka moich "PONIEWAŻ", ale ja myślę sobie, że Ludzie, którzy mówią często o pieniądzach, to najczęściej ich nie mają, ale to co jest jeszcze ciekawsze, to to, że Ich percepcja postrzegania, nie pozwala Im dostrzegać możliwości, a co za tym idzie, nie pozwala Im mieć pieniądze.

 fot. Opis do fotografii

Podcinanie gałęzi, na której się siedzi.

Wcale niemała grupa Ludzi uważa, że Ludzie bogaci to złodzieje, a swego majątku nie dorobili się uczciwie. :)
- Wcale niemała grupa Ludzi uważa, że jeśli ktoś ma duży dom z ogrodem, bądź dobry samochód, to dorobił się na "przekrętach"
- Musisz wiedzieć Drogi Czytaczu, że Człowiek, który tak uważa, nigdy nie będzie bogaty, cokolwiek słowo "bogaty" dla Ciebie oznacza.
DLACZEGO?
PONIEWAŻ Ich percepcja postrzegania, de facto będzie sprawiała to, że Oni sami mogliby być nieuczciwymi i dlatego Ich życie będzie wielkim pasmem samych niepowodzeń.
- Innymi słowy, Ludzie wcale nierzadko wstydzą się po prostu mieć pieniądze.
DLACZEGO tak się dzieje?
PONIEWAŻ Człowiek, który widzi we wszystkim zło, a Ludzi uważa za złodziei, w swoim mniemaniu, aby stać się bogatym, też musiałby być "złodziejem".
- To takie de facto "podcinanie gałęzi, na której się siedzi".

"Czy aby na pewno ..... ?"

Każdy z nas zastanawia się czasami, czy Osoba, z którą rozmawiamy, mówi nam prawdę?
- Tymczasem badania wykazują, że przeciętny Człowiek kłamie 95 tys. razy w ciągu swojego życia.
W ciągu roku nie mówimy prawdy przynajmniej 1460 razy, co oznacza średnio 4 kłamstwa dziennie.
Co ciekawe, że częściej kłamią mężczyźni około 5 razy dziennie, kobiety mówią nieprawdę "tylko" 3 razy na dobę, a szczególnie, po zapadnięciu zmroku, czyli ... ? :)
Interesujące jest także i to, iż więcej kłamstw "produkują" Ludzie po czterdziestce i co ciekawe, bardziej wykształceni mieszkający w dużych miastach.

Można by się zastanawiać, cz Człowiek, który mówi nieprawdę, zawsze kłamie?

Mogę niemieć racji, ale myślę sobie, że Człowiek, który wierzy w to co mówi, On nie kłamie.
- On po prostu mówi "prawdę" jaką zna :)
- Wydaje mi się, że warto przy tym zwrócić uwagę, iż Człowiek, który mówi szczerze, a nawet wyjaśnia swoją decyzję, to nawet nie próbuje się usprawiedliwiać, 
DLACZEGO?
PONIEWAŻ jest to bardzo potrzebne, ale komuś, kto wie, że mówi nieprawdę, a tym samym wie , że kłamie i czuje się tym zdenerwowany.

Wracając do tematu

Ktoś kiedyś powiedział, że "SUKCES jest tak łatwy, że każdy MOŻE go osiągnąć."
- A ktoś inny dodał, że "SUKCES jest tak łatwy, że każdy POWINIEN go osiągnąć"
- A ja ośmielę się dodać, że jeśli Ty czytasz te słowa, to w nawiązaniu do tematu, ja Ci nic szczególnego nie powiedziałem, a mimo to i wcale niewykluczone, iż sam już zauważyłeś swój "maleńki sukcesik"?
- Gdybyś chciał mnie dopytać:
DLACZEGO niby to, że jeśli ja Ci nic szczególnego nie powiedziałem, a mimo to, Ty powinieneś zauważyłeś swój "maleńki sukcesik"?
PONIEWAŻ coś jednak zauważyłeś :)

A jeśli już zacząłeś dostrzegać takie maleńkie szczegóły, to żeby Ciebie "pozytywnie sprowokować", a właściwie pozytywnie zainspirować, powiem Ci w ogromnym"SEKRECIE", że Ty urodziłeś się by odnosić sukcesy i zapewniam Ciebie, że gdyby tak nie było, to tych słów już byś nie czytał. :)

DLACZEGO tak uważam?
PONIEWAŻ sukces, jest prawem natury i naturalnym instynktem, z którym każdy Człowiek się rodzi, niektórzy tylko zapominają, że "do sukcesu nie ma żadnej windy, do sukcesu trzeba iść po schodach i być bardzo cierpliwym" 
Jeśli Ludziom się nie wiedzie, to to wcale to nie oznacza, że ktoś tak chce, to oznacza, że Ludzie nie zawsze wykorzystują tego instynktu.
- A ja Ci Powiem Drogi Czytaczu, już w Twoim sekrecie, że jeśli Ty czytasz ta słowa, toTwój instynkt odnoszenia sukcesu jest bardzo silny.
- Musisz jedynie uważać, by z drugiej strony, nie popaść w tak zwany "stan umysłowy rzeczoznawcy, bo to właśnie w tym momencie, może się okazać, że to dla Ciebie samego wiele rzeczy stanie się niemożliwe i wcale niewykluczone, że sam "zejdziesz z drogi" i wcale niewykluczone, że nawet zupełnie nieświadomie, a zaczniesz swoją"koślawą ekspertyzę" przekazywać innym.
- A tak przy okazji, to powiem Ci Drogi Czytaczu w dużym "sekrecie", że ten problem, a właściwie syndrom "koślawego eksperta", dotyczy w ponad dziewięćdziesięciu procentach Network Marketing, kolokwialnie nazywanym eMeLeMem

A tak działa "poczta pantoflowa"
DLACZEGO tak uważam?
PONIEWAŻ badania psychologiczne wykazały, że wystarczy wykazać choćby jeden procent niedowierzania do otrzymanej informacji, podświadomość będzie dla niej zablokowana.

W nawiązaniu do tematu Czy istnieją skuteczne metody osiągania sukcesów?, a szczególnie do tego, że osiąganie przez Ciebie "sukcesu" (jakiegokolwiek) to też leży w moim, dobrze pojętym interesie

 fot. Opis do fotografii

 Niezależnie od tego, w jakim "pociągu do sukcesu" Ty obecnie "siedzisz" i niezależnie od tego co słowo "SUKCES" dla Ciebie oznacza, to jeśli Ty w dalszym ciągu czytasz te słowa, to ja Mam chyba prawo przypuszczać, ze troszeczkę Ciebie tym razem kilka razy zaskoczę, a w mojej osobistej nomenklaturze "pozytywnie sprowokuję"  (pozytywna prowokacja) :)
DLACZEGO ja tak sobie myślę i dlaczego wydaje mi się, że Ciebie, jeszcze kilka razy zaskoczę?
PONIEWAŻ trawestując słowa, Galileusza, że "Człowieka nie możesz niczego nauczyć, możesz jedynie pomóc mu znaleźć wiedzę w nim samym", ja spróbuję wydobyć kilka Twoich sekretów i tak naprawdę próbuję zdradzać Ci tym razem, kilka sekretów.

Powtarzanie

 fot. Opis do fotografii

A propos, że jeśli zauważysz, iż w niektórych kwestiach się powtarzam, to powiem Ci w dużym SEKRECIE, że jest to zamierzone i wcale nie jest takie przypadkowe

Nie będę powtarzał tego sloganu w całości, że "jeśli uważasz ......", ale bez względu na to jakie jest Twoje zdanie, to ja myślę sobie, że w obu przypadkach masz rację :)

Całkiem możliwe, że Ciebie Drogi Czytaczu nie zaskoczę?

Ale
 w nawiązaniu do moich wcześniejszych słów, że "jeśli zauważysz, iż w niektórych kwestiach się powtarzam, to powiem Ci w dużym SEKRECIE, że jest to zamierzone i wcale nie jest takie przypadkowe".

Zakładając, że ten wątek Ciebie Drogi Czytaczu mocno irytuje, to ja zdradzę Ci dzisiaj Twój "sekret" 
- Tak, tak, to jest Twój "sekret", a mnie udało się tylko go z Ciebie "wydobyć" i idąc dalej tym tropem, postaram się tylko na tym przykładzie, uzasadnić Ci Drogi Czytaczu, że w nawiązaniu do tematu w tym wątku, sam się przekonasz, że w dniu dzisiejszym Istnieją sprawdzone i skuteczne metody osiągania sukcesów, których można się uczyć tak, jak przysłowiowej tabliczki mnożenia.
- Poza tym, sam się przekonasz, że Twoja obecność tutaj, też wcale nie jest taka przypadkowa i wcale niewykluczone, że sam zaczniesz się zastanawiać, co Ty byś zmienił w przedstawianiu swojej percepcji postrzegania, a co za tym idzie, wcale niewykluczone, że sam zauważysz swój "pierwszy maleńki sukcesik"?

DLACZEGO Ty tutaj jesteś i DLACZEGO pomimo irytacji czytasz te słowa ?
PONIEWAŻ zauważyłeś, że można "coś ulepszyć", a ja Ci powiem, że ulepszać można wszystko :)

I wcale niewykluczone, że sam zauważysz, iż jeśli chcesz "dojechać" do CELU, czy jak wolisz odnosić sukcesy na jakiejkolwiek płaszczyźnie , to musisz najpierw zredukować, a najlepiej wyeliminować "OPÓR" i to wcale nie do mojej skromnej osoby, ale musisz zredukować opór do samego siebie. 
- I wcale niewykluczone, że sam zauważysz, że tak jak głównym zadaniem sieci afiliacyjnych jest otwieranie nowych kanałów do sprzedaży produktów lub usług poprzez strony internetowe zapisanych do "programu partnerskiego'', zauważysz, że i Ty też możesz coś zmienić w swoim życiu :)

A tak przy okazji :)

Nie wiem jak to odbierzesz i czy w ogóle mi się to udało, ale nie ukrywam, że, kilka razy w tym wątku próbowałem Ciebie Drogi Czytaczu troszeczkę "pozytywnie sprowokować" i DLATEGO jeśli Ty w dalszym ciągu czytasz te słowa, to ja Ci powiem w dużym sekrecie, że Twój "SUKCES" wcale nie polega na tym, byś zdobywał coraz więcej pomocy, Twój "SUKCES" będzie polegał na tym, że Ty sam uznasz, iż taka pomoc jest Ci niepotrzebna.
- Poza tym, jeśli już podejmiesz decyzję i zaczniesz coś działać, to sam i bez większego trudu zauważysz, że pomysły, mówiąc kolokwialnie, same się będą pojawiały.

 fot. Opis do fotografii

Jeśli dotrwałeś do tego miejsca, to ja zdradzę Ci Drogi Czytaczu mój chyba największy sekret, a właściwie, zdradzę Ci RECEPTĘ na odniesienie sukcesu: :) 

Jeśli jednak jesteś tutaj i w dalszym ciągu nie wiesz o co zrobić, to znaczy, że albo niezbyt uważnie czytałeś moje niektóre posty, a ja sugeruję Ci byś jeszcze raz zapoznał się z niektórymi moimi postami.
A jeśli jesteś tutaj przypadkowo i nie wiesz o co chodzi, to znaczy, że albo musisz wrócić do pierwszego postu i zapoznać się z tematem od początku, albo po prostu zignorować i zapomnieć, że tutaj byłeś. :)

"Nie przypisuję tego wątku nikomu, ale jeśli Ty Drogi Czytaczu będziesz mógł w nim znaleźć choćby jedną skuteczną metodę osiągania sukcesów, to ja myślę sobie, że znajdzie on też innych Czytaczy, jeśli jednak jest lichy, lepiej, aby ich nie znalazł."
Tymczasem Przyjaźnie Ciebie Pozdrawiam :)
Życzę Ci miłego weekendu :)
x+ Tadeusz Orlenko :)

Ps. W następnym poście (Skoła Budowania Biznesu), już bez ŻADNEJ prowokacji, postaram się przybliżyć Ci Drogi Czytaczu, wspomniany w poprzednim poście przeze mnie temat pasywnych, czyli rentierskich dochodów, a w nawiązaniu do tej wspaniałej grupy, postaram się obalić nieprawdziwy mit, a może go wzmocnićDlaczego Marketing Sieciowy jest często mylony z piramidami, a wcale nierzadko z sektami i jakby nie patrzeć, to z socjologicznego punktu widzenia, coś w tym jest. :)

Kapitalizuj pozytywne emocje Pan NIC nie robi źle
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny