Kapitalizuj pozytywne emocje
 Oceń wpis
   

 Witaj Drogi Czytaczu :)
Niezależnie od tego
, w jakim "pociągu do sukcesu"  Ty obecnie "siedzisz" i cokolwiek słowo "SUKCES" dla Ciebie oznacza, to powiem Ci Drogi Czytaczu w dużym sekrecie, że jeśli chcesz "dojechać" do CELU, czy jak wolisz odnosić sukcesy na jakiejkolwiek płaszczyźnie , to musisz najpierw zredukować, a najlepiej wyeliminować "OPÓR"

 fot. Opis do fotografii

 - Innymi słowy, powiem Ci w "sekrecie", że jeśli Człowiek nie rozumie zagadnienia, którym chciałby się ewentualnie zająć, to najprawdopodobniej się obawia negatywnych skutków :)
 - Po prostu się boi ("strach  przed nowym").
- A STRACH, który jest jedną z podstawowych i pozytywnych cech każdego Człowieka, to wcale nierzadko bardzo skutecznym dywersantem naszych poczynań, a co za tym idzie naszych możliwości :)

Ja już co prawda kilka razy mówiłem, że jeśli zauważysz, iż w niektórych kwestiach się powtarzam, to powiem Ci w dużym SEKRECIE, że jest to zamierzone i wcale nie jest takie przypadkowe.

Poza tym, pozwól Drogi Czytaczu, że odpowiem Ci również na pytanie, które zadała mi kiedyś na grupie dyskusyjnej Pani Agnieszka  - Przyjaźnie Pozdrawiam Pani Agnieszko :)
- Nie pamiętam jak dokładnie brzmiało pytanie, ale dotyczyło ono sentencji i aforyzmów, które chętnie i wcale nierzadko przytaczam w swoich postach. 

Obrazek
 fot. Opis do fotografii

DLACZEGO (x) ja wcale nierzadko posługuję się cytatami i aforyzmami?
PONIEWAŻ (+) -  Tutaj jest kilka moich osobistych ponieważ, ale ja w tym poście zdradzę Ci tylko dwa, a właściwie trzy:
             1. Kilka złotych myśli, pomogło mi zrozumieć samego siebie, ale to co mnie samego zaskoczyło, to to, że w chwili braku racjonalnej wiedzy, nauczyłem się dwóch słów, a mianowicie, nauczyłem się powiedzieć po prostu, że "nie wiem"
                     2. A teraz?  -  A teraz to mi ułatwia i pomaga, w przedstawieniu mojej percepcji postrzegania i wcale niewykluczone, że może to teraz pomóc i Tobie w zrozumieniu "samego siebie".
                               3. Kilka zwięzłych i lapidarnych, przeważnie jednozdaniowych wypowiedzi, wyrażających ogólną prawdę filozoficzną lub moralną, pomogło mi chyba pomyśleć i zrozumieć, jak może myśleć mój Klient 
- Myślę sobie, że warto chyba spróbować :)

Maleńkie résumé 
Starożytny filozof grecki Sokrates powiedział kiedyś, że "Wiem że nic nie wiem", a po wielu, wielu latach,  rosyjski powieściopisarz, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europejskiej  Lew Tołstoj  dodał, że "Wiedza daje pokorę wielkiemu , dziwi przeciętnego ,nadyma małego".
- Ale zarówno grecki filozof Sokrates jak i pisarz Lew Tołstoj udowadniają, że "Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie"
- Obaj uważali, iż Człowiek mądry rozumie, że nigdy nie będzie w stanie zrozumieć całego świata i dlatego jest skromny.
- Człowiekowi głupiemu natomiast wydaje się, że zjadł wszystkie rozumy. :)

 fot. Opis do fotografii

Co prawda aforyzm jest ostatnim ogniwem długiego łańcucha myśli, w którym w kilku słowach można przedstawić jakąś tam percepcję postrzegania i choć wcale nierzadko aforyzm jest bardzo zbliżony do prawdy, to jednak nie zawsze jest samą prawdą.
- Może wybrzmiewa to troszeczkę jak wewnętrzna sprzeczność,ale trawestując słowa Lewa Tołstoja, że "wiedza daje pokorę Człowiekowi wielkiemu, dziwi przeciętnego, a nadyma małego", to ja tak sobie myślę, że w większości aforyzmów jest jednak bardzo dużo prawdy.

Trawestując słowa Hermanna Hesse, iż "wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota" i pomijając sam fakt, że ja pod żadnym pozorem nie uważam się za mędrca, to w nawiązaniu, do tej wspaniałej grupy, a szczególnie do tematu Czy istnieją skuteczne metody osiągania sukcesów?, zdradzę Ci dzisiaj kilka następnych moich sekretów.
- Postaram się zastanowić DLACZEGO tak niewielu Ludzi odnosi sukcesy, a w nawiązaniu do samego marketingu sieciowego, postaram się zastanowić, co jest powodem tego, że tak dużo Ludzi mówi o możliwościach osiągania pasywnych dochodów, a z drugiej strony, tak niewielu Ludzi je osiąga?
DLACZEGO tak się dzieje?
PONIEWAŻ, wydaje mi się, że bardzo trafnie ujęła to kiedyś Kim Kiyosaki, która powiedziała, że "Jeśli nabyłaś odpowiednich umiejętności i wiesz co robisz - zarabiasz pieniądze, Jeżeli nie masz umiejętności i nie wiesz co robisz - tracisz pieniądze".

PRACA NA ETACIE

Nie umiem sobie nawet wyobrazić świata bez Ludzi niepracujących na etatach.
- I dlatego z dużym szacunkiem i całą pokorą jaką mam dla Ludzi pracujących na etatach, powiem Ci szczerze Drogi Czytaczu, że żaden etat nie daje ani gwarancji zatrudnienia, ani bezpieczeństwa finansowego.
- Poza tym, na etacie rzadko kiedy zarobisz tyle, ile rzeczywiście warta jest Twoja praca.
- Większość Ludzi boryka się z finansami, ponieważ zasięga rady u tych Ludzi, których mentalność również nie pozwala "zauważać" pieniędzy.

Obrazek

 Wydaje mi się, że bardo trafnie ujął to kiedyś Jerzy Kostowski "...zdumiewa mnie to, że tak wiele wspaniałych osób z niezwykłym oddaniem realizuje marzenia innych ludzi, a zupełnie zapomina o własnych. Potrafią oni poświęcić dla kogoś swoje najlepsze lata życia i potem, gdy już są niepotrzebni, bo przychodzi nowe pokolenie adeptów żądnych pracy, nie usłyszą nawet na pożegnanie słów: Dziękujemy Ci za te lata oddane firmie. Oczywiście na szczęście nie zawsze tak jest, ale przykładów można by mnożyć. ..." 

Bądź CIERPLIWY - To się opłaca :)

Pewnie troszeczkę Ciebie zaskoczę, ale jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że Ty jesteś po prostu CIERPLIWY, a tym samym jesteś kimś wyjątkowym i dlatego wracając do tematu i moich sekretów powiem Ci coś jeszcze. :)
- Chcąc przybliżyć Ci mój (chyba) jeden z najważniejszych sekretów, postanowiłem najpierw Ciebie pozytywnie sprowokować.
 - Powiem Ci, to, o czym pewnie i Ty też wiesz doskonale.
- Możesz nie podzielać mojego zdania, ale ośmielam się nawet twierdzić, że my Ludzie, wcale nie rzadko robimy wiele rzeczy nieświadomie.
- Owszem, wiele rzeczy robimy z wyboru, tak jak to, że Ty tutaj jesteś i czytasz te słowa.
- Ale to, że Ty tutaj jesteś i czytasz te słowa, to nie tylko jest to Twój świadomy wybór, ale świadczy też i o tym, że zauważyłeś w tym wątku coś, co Ciebie zainteresowało.
 
 Przyjaźnie Pozdrawiam :)
Życzę Ci miłego weekendu :)
x+ Tadeusz Orlenko :)


Ps. Pod żadnym pozorem nie próbuj Ludziom uzasadniać, że Marketing Sieciowy jest "coś tam, coś tam"
 - DLACZEGO ?
 - PONIEWAŻ
jeśli ktoś nie rozumie wielopoziomowego systemu zarządzania (Clienting), a co za tym idzie wielopoziomowego SYSTEMU wynagrodzeń, (motywacyjny system wynagrodzeń), który jest rzeczywiście całkowitą nowością współczesnej globalnej koncepcji sprzedaży,  która przyjmuje indywidualne potrzeby i oczekiwania konkretnych, a nie abstrakcyjnych Klientów, to najprawdopodobniej, taki Klient skupi się na konkretnym produkcie, a ja zapewniam Ciebie Drogi Czytaczu, że to odniesie zupełnie odwrotny skutek  :)

Obrazek

 W następnym poście, w nawiązaniu do tematu "Czy istnieją skuteczne metody osiągania sukcesów?", postaram się zdradzić Tobie mój osobisty sekret, a właściwie dwa sekrety, dlaczego ja w swoich postach zamieszczam linki i postaram się uzasadnić, że i DLACZEGO  "to też leży w moim własnym interesie" - Bądź CIERPLIWY - To się opłaca :)

 

Ty też możesz osiągać SUKCESY Czy można zmienić i pokonać...

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny