Ty też możesz osiągać SUKCESY
 Oceń wpis
   

 Witaj Drogi Czytaczu :)

W nawiązaniu do tematu i mojej sugestii, iż "sukces w dniu dzisiejszym można traktować tak samo jak naukę w każdej dowolnej dziedzinie nauki"  i zgodnie z moją obietnicą, iż będę zdradzał Ci kolejne moje "sekrety", zasugeruję Ci dzisiaj kilka następnych moich "sekretów" i niezależnie w jakim "pociągu do sukcesu"  Ty siedzisz, ja spróbuję zasugerować Ci odpowiedź na to (chyba) kluczowe pytanie "JAK".

 fot. Opis do fotografii
Znalezione obrazy dla zapytania know how obrazy
 fot. Opis do fotografii

Poza tym, obserwując ostatnio niektóre debaty polityczne w TV i pomijając zupełnie (mówiąc BARDZO DELIKATNIE) "wyszukaną" niektórych polityków mowę, zarówno werbalną  jak i niewerbalną to w nawiązaniu do tej wspaniałej grupy, którą mam  przyjemność moderować, zdradzę Ci również mój sekret, co moim skromnym zdaniem ma wspólnego, a właściwie, jaką wspólną cechę mają marketing sieciowy i polityka.

Oczywiście, że mogę nie mieć racji, ale ja tak sobie myślę, że te dwa wielowątkowe zagadnienie mają taką jedną wspólną cechę.
- Otóż zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, zdecydowana większość dyskutantów, żeby nie powiedzieć oponentów, najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie mają wystarczającej wiedzy w danym temacie (racjonalna ignorancja).
- Słuchając czasami dyskusji, zarówno w jednym, jak i w drugim temacie, to wcale nierzadko przypomina mi się "Opera" Janusza Szpotańskiego.
- O ile jestem w stanie zrozumieć hipokryzję niektórych polityków (przez maleńką chwilę, byłem kiedyś w tym gronie), to już dużo trudniej przychodzi mi zrozumieć ludzi, którzy nie mając racjonalnej wiedzy (racjonalna ignorancja) na temat  (powiem nieskromnie)  globalnej gospodarki, a próbują się wypowiadać na temat ekonomi.
- Poza tym, zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku i wcale nierzadko Ludzie posługują się "skrótami myślowymi", które de facto, przynoszą więcej złego niż dobrego, a mówienie prawdy, wcale nierzadko wymaga nie tylko wiedzy, ale też i odwagi.

 fot. Opis do fotografii

Myślę sobie, że bardzo trafnie ujął to kiedyś amerykański matematyk i doświadczony pedagog Herbert E. Hawkes, który powiedział, że połowa zmartwień tego świata wywoływana jest przez ludzi, którzy próbują podejmować decyzje, nim zdobędą wystarczającą wiedzę, by móc tę decyzję podejmować

Przy każdej okazji podkreślam, że naturalnym dążeniem każdego Człowieka od chwili narodzin, jest chęć i pragnienie odnoszenia sukcesów.
- Ponieważ to pragnienie jest w naszej podświadomości, to nawet nie zawsze dociera do naszej świadomości i właśnie dlatego bywa tak, że Człowiek nie może sobie poradzić z żądzą wiedzy wszystkiego, by jego postęp był doskonały.
- Kiedy nie mamy wiedzy i nie działamy z zasadą know-how, powstaje swoisty konflikt wewnętrzny, czyli rozbieżność pomiędzy tym kim się jest, a tym kim chce być nasza wewnętrzna potrzeba. 
- To właśnie z powodu tej sprzeczności pojawiają się ciągłe i nieznośne uczucia, że coś w naszym życiu jest nie tak i że powinniśmy coś z tym zrobić.
- Z badań wynika, że doszukiwanie się zła we wszystkim, ciągłe niezadowolenie i brak umiejętności znalezienia się w trudnej sytuacji, są dla nas samych bardzo niebezpieczne i w efekcie, mogą zniszczyć nam życie.
Powiada się, że w życiu każdego człowieka, są pewne dwie rzeczy, ale wydaje mi się jednak, że jest jeszcze jedna pewność, o której wcale nierzadko po prostu zapominamy.

Obrazek
 fot. Opis do fotografii
Tak, są to nasze Dzieci, na które wcale nierzadko, nawet nie zwracamy uwagi.
- Jeśli dziecko mówi Ci, że Ciebie kocha, to możesz być na sto procent pewny, że to jest prawda.

 Dzisiaj jest piątek i pierwszy dzień wakacji.

- A dokładniej rzecz ujmując "wigilia" weekendu 26 / 27 / 28-06-2015r i zapowiada się piękny słoneczny dzień i chyba cały piękny weekend.
- A ja Ślicznie Ci Dziękuję, że tutaj jesteś.
Wiem, wiem, że to moje "Ślicznie Ci Dziękuję, że tutaj jesteś"  może wywoływać uśmiech na Twojej twarzy i jeśli chciałbyś mi powiedzieć, że niepotrzebna nadgorliwość z mojej strony, bądź cokolwiek innego, to ja Ciebie zapewniam Drogi Czytaczu, że w każdym przypadku masz rację.
- Poza tym, jeśli zauważysz, że się powtarzam (też już kiedyś o tym wspominałem), to zapewniam Ciebie, że w nawiązaniu do tematu "skutecznych metod osiągania sukcesów", ja robię to celowo.
- Powiedzmy sobie, że to z mojej strony taka "delikatna i pozytywna prowokacja".
- Powtarzając się, pewnie nic nowego Ci nie powiem (chyba), ale myślę sobie, że w nawiązaniu do tematu skutecznych metod osiągania sukcesówpowtarzanie jest jednym z najbardziej skutecznych metod do zapamiętywania.
- To czy Ty będziesz chciał stosować te metody, o których ja wspominam, a właściwie sugeruję w swoich postach, zawsze będzie należała do Ciebie.

Na maleńką chwilę, wrócę do tego, co ma wspólnego marketing sieciowy z polityką?

Ktoś kiedyś powiedział, że demokracja, jest najbardziej (mówiąc bardzo delikatnie) niewdzięcznym ustrojem, który wymyślił Człowiek, jednak do tej pory nikt nie wymyślił czegoś lepszego.
- A Ty Drogi Czytaczu, gdybyś chciał mnie dopytać co to ma wspólnego z tą wspaniałą grupą, a szczególnie z marketingiem sieciowym i tak naprawdę "co ma piernik do trzepaka?", to ja Tobie powiem, że bardzo dużo.

DLACZEGO ja tak uważam ?
PONIEWAŻ podczas kiedy polityka (niezależnie o jakim kraju byśmy nie mówili) nigdy nie nadążała i nie nadąża za gospodarką, a tym bardziej za potrzebami Ludzi, to w każdym marketingu sieciowym, jest zastosowany najbardziej uczciwy i etyczny wielopoziomowy systemem wynagrodzeń.

No tak, ale gdzie te dwa wielowątkowe zagadnienia mają wspólną cechę i gdzie jest ten nasz przysłowiowy "pies pogrzebany"?

Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom bardzo prosta i choć nie tak oczywista dla każdego, jak by się mogło komuś wydawać, to można ją zawrzeć w jednym, a właściwie w trzech słowach.
"Trzeba to zrozumieć".

Ktoś kiedyś powiedział:
"Jestem wdzięczny wszystkim, bez wyjątku, Czytelnikom, za czytanie, polecanie innym, linkowanie i we wszelki możliwy sposób sprowadzanie ruchu na tę stronę. Każdy komentarz, pod każdym artykułem jest na wagę złota ! Mam ogromną tylko prośbę - komentuj merytorycznie i rzeczowo"

DLACZEGO ja tak uważam i w ogóle o tym mówię?
PONIEWAŻ uważam (tutaj chyba troszeczkę Ciebie zaskoczę), że niezależnie od tego czym się obecnie zajmujesz, to Twój sukces nie zależy wyłącznie od Twojego wyboru, lecz od stałego i intensywnego stosowania sprawdzonych metod osiągania sukcesów.

DLACZEGO uważam, że Twój sukces nie zależy wyłącznie od Twojego wyboru?
PONIEWAŻ to nie wybór konkretnej firmy, czy też konkretnego zawodu stanowi o Twoim sukcesie(cokolwiek słowo "sukces" dla Ciebie oznacza), ale wiedza o tym JAK iść do tego sukcesu.

Tutaj nasuwa się chyba jeszcze jedno pytanie - A mianowicie o moje wykształcenie?

 fot. Opis do fotografii

Jak już wcześniej wspomniałem, że przedstawiane przeze mnie "skuteczne metody osiągania sukcesów", w żadnym wypadku nie stanowią i nie będą stanowiły oferty współpracy, oaz jakiegokolwiek profesjonalnego wykształcenia.
- Nie martw się Drogi Czytaczu, nie będę dużo mówił na temat wykształcenia, bo to nie jest moim celem, ale wydaje mi się, iż warto jednak pamiętać, że specjaliści do spraw zatrudnienia absolwentów wyższych uczelni, są zgodni co do tego, że nawet dyplom wyższej uczelni nie jest złotym środkiem do odniesienia sukcesu
- Owszem, każde wykształcenie bardzo mocno wzbogaca jakość życia każdego Człowieka, jednak nie jest wystarczające.

Warto łagodzić obyczaje.

Trawestując słowa Johna Naisbitt, iż "Sukces w dniu dzisiejszym można traktować tak samo jak naukę w każdej dowolnej dziedzinie nauki", zdradzę Ci Drogi Czytaczu kolejne dwa "sekrety".
- Co prawda o jednym "sekrecie" już Ci wspominałem, że jeśli czegoś nie jesteś pewien, to warto nauczyć się dwóch słów "nie wiem" i po prostu powiedzieć, że czegoś nie wiesz.
- Wiem, że nie jest to wcale takie łatwe, jak by się mogło komuś wydawać, by wypowiedzieć te dwa słowa "nie wiem", ale zapewniam Ciebie, że w chwili niepewności, te dwa słowa, bardzo ułatwią Ci życie i wbrew pozorom, podniosą Twój prestiż.
- Drugim takim "sekretem", a właściwie słowem, które może ułatwić Ci życie, jest słowo Przepraszam.
- Oczywiście, że pod żadnym pozorem, nie wolno nikogo deprecjonować, a tym bardziej obrażać, ale jeśli już przydarzy się Tobie jakieś maleńkie "fo pa", to warto powiedzieć po prostu PRZEPRASZAM.

Jakie wrażenie robisz na innych LUDZIACH? - Warto słuchać, co Ludzie mówią do Ciebie

W nawiązaniu do skutecznych metod osiągania sukcesów i do słów Galileusza, że "Człowieka nie możesz niczego nauczyć, możesz jedynie pomóc mu znaleźć wiedzę w nim samym", postanowiłem przedstawić ten problem w troszeczkę inny i troszeczkę żartobliwy sposób.
- A jeśli Ty poczujesz się urażony tym postem, to w nawiązaniu do tematu "skutecznych metod osiągania sukcesów", ja myślę sobie, że jest jednak coś na rzeczy, niemniej z góry Ciebie PRZEPRASZAM :)
- Gdybyś jednak chciał mnie dopytać Drogi Czytaczu:

DLACZEGO ja uważam, że te kilka słów w naszym życiu są takie istotne?
PONIEWAŻ - Tutaj jest kilka moich "ponieważ", ale ja w tym poście, skupię się tylko na dwóch:
1. Podzielam słowa Johna Naisbitta, iż "sukces w biznesie będzie zależał od tego, jak dobrze potrafimy połączyć elementy ludzkiej potrzeby bliskiego kontaktu w świecie wysokiej technologii".
2. Trawestując słowa amerykańskiego psychologa i prawnika Williama Moulton Marstona, że jeśli człowiek wybierze sobie cel, którym będzie naprawdę zainteresowany i do którego będzie entuzjastycznie nastawiony, to zawsze zdobędzie to, czego pragnie, lub coś bardzo zbliżonego i dlatego ja uważam, że to nieważne z kim Ty chciałbyś współpracować, ważne jest to, kto z Tobą zechce współpracować.

Obrazek
 fot. Opis do fotografii

A tak przy okazji - Unikaj Ludzi, którzy uważają, a nawet twierdzą, że są niezależni ......

DLACZEGO?
PONIEWAŻ uważam, że wszystko co żyje, jest od czegoś zależne, a Ludzie, którzy uważają, że są niezależni, to albo tego nie rozumieją, albo (mówiąc bardzo delikatnie) mówią po prostu nieprawdę

 

 

.

 
Przyjaźnie Ciebie Drogi Czytaczu Pozdrawiam
Życzę Ci miłego weekendu i udanych wakacji
Z Szacunkiem
x+ Tadeusz Orlenko :)
Ps. Bóg nigdy nie zejdzie z chmury i nie powie Ci, że "Ty teraz i w tym, albo w tamtym projekcie możesz osiągnąć sukces"
Twoja podświadomość pokierowała... Kapitalizuj pozytywne emocje

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny