Myśl i działaj jak Człowiek SUKCESU!
 Oceń wpis
   

 Witaj Drogi Czytaczu :)

Ktoś kiedyś powiedział, że "jeśli masz wiedzę, nabyłaś odpowiednich umiejętności i wiesz co robisz, będziesz zarabiał pieniądze, jeżeli nie masz umiejętności i nie bardzo wiesz co robisz, będziesz tracił pieniądze"

 fot. Opis do fotografii

Myślę sobie, że warto czasami się zastanowić nad tym , czy mamy do czynienia z wiedzą , czy też skaleczonymi i nieprawdziwymi informacjami pochodzącymi od osób, często "bardzo zdolnych", którym to nic nie wychodzi.

DLACZEGO uważam, że warto czasami się zastanowić , nad tym czy mamy do czynienia z wiedzą , czy też skaleczonymi i nieprawdziwymi informacjami pochodzącymi od osób, często "bardzo zdolnych", którym to nic nie wychodzi.
PONIEWAŻ podzielam słowa Herbert E. Hawkesa, że połowa zmartwień tego świata wywoływana jest przez ludzi, którzy próbują podejmować decyzje, nim zdobędą wystarczającą wiedzę, by móc tę decyzję podejmować

Ważne są fakty, a nie opinie. - A Ty umiesz odróżnić fakty od opinii ?

Deżawi? - Całkiem możliwe, że masz rację :)
- Wiem, że może Ci się wydawać, iż w niektórych kwestiach i bez sensu się powtarzam, ale zapewniam Ciebie Drogi Czytaczu, że w odniesieniu do tematu "skutecznych metod odnoszenia sukcesów", wcale nie jest to przypadkowe.

DLACZEGO?
PONIEWAŻ w nawiązaniu do tematu skutecznych metod osiągania sukcesów, zgadzam się i podzielam zdanie Dr Norman Vincent Peale, że "kiedy obraz umysłowy, lub postawa będzie utrzymywana wystarczająco mocno, to w rzeczywistości będzie sprawować kontrolę nad warunkami i okolicznościami"

W nawiązaniu do słów "cokolwiek słowo "sukces" dla Ciebie oznacza, będę zdradzał Ci kolejne "moje sekrety" ale troszeczkę inaczej", a szczególnie do słów Galileusza, że "Człowieka nie możesz niczego nauczyć, możesz jedynie pomóc mu znaleźć wiedzę w nim samym", posłuchaj PROSZĘ uważnie Kubę Sienkiewicza I odpowiedz sam sobie na pytanie, może nie - "Co ja tutaj robię", ale zastanów się PROSZĘ i odpowiedz sam sobie na pytanie "Gdzie ja jestem i co ja obecnie robię"

DLACZEGO uważam, że to pytanie jest takie istotne?
PONIEWAŻ wydaje mi się, że jeśli nie potrafisz określić samego siebie i nie będziesz umiał odpowiedzieć samemu sobie na to (chyba kluczowe) pytanie, "gdzie Ty w tej chwili jesteś i dokąd zmierzasz, to masz dużo mniejszą szansę na dotarcie do "celu", cokolwiek słowo "cel" dla Ciebie oznacza .

"Co ja tutaj robię",

O ile zgadzam się z Kubą, że "....są takie rzeczy, że nikt nie zaprzeczy.....", to już nie podzielam zdania Kuby, " ..... a będzie nadal tak jak jest ...."
No chyba, że w dalszym ciągu będziesz robił wciąż to samo i oczekiwał innych efektów. :)

A ja? - A ja ślicznie Ci DZIĘKUJĘ za to, że tutaj jesteś.

Jeśli się zastanawiasz i chciałbyś mnie zapytać:
DLACZEGO i za co Ci DZIĘKUJĘ?
PONIEWAŻ wydaje mi się, że w nawiązaniu do słów Galileusza, udało mi się czymś Ciebie zaintrygować i dlatego zdradzę Ci "mój kolejny sekret".
- Całkiem możliwe, że nie mam racji, ale myślę sobie, że jeśli Ty czytasz te słowa, to w nawiązaniu do tematu, mam (chyba) prawo przypuszczać, iż to wcale nie Ty, ale ja odniosłem maleńki "sukcesik".

W nawiązaniu do postscriptum, w moim poprzednim poście, iż postaram się pomóc Ci znaleźć kilka odpowiedzi na kilka pytań, a właściwie, przedstawię Ci kilka faktów jaki wpływ na Network marketingmiała recesja w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1990r, jaki wpływ na Network marketing miała typowa "sprzedaż bezpośrednia", od kiedy datuje się początek Network Marketingu i wreszcie jakie firmy pod parasolem firmy Alticor partycypowały w projekcie, który pod nazwą Quixtar, ma swój początek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dnia 01-09-1999r, gdzie odniósł ogromny sukces.
- W Polsce, projekt - program n21 ("network XXI wieku") ma swój początek 18 listopada 2001r.

Badania nad projektem trwały prawie 10 lat.

Co się wydarzyło?
- Do programu zaproszono wiele znanych firm na całym świecie, jako pierwsze przystąpiły takie firmy jak:
GERBER , KNORR , MASTERFOOD , NUTRILITE , PHILIOPS , CASIO , SONY, SIEMENS , SHARP , NUSTLE , PANASONIC , THOMSON
- Ponieważ projekt ten i sam system wielopoziomowego wynagradzania odniósł ogromny sukces, postanowiono skopiować go i uruchomić w innych Państwach na całym świecie.
- Chcąc stworzyć internetową firmę marzeń dla każdego, podpisali kontrakty z kilkoma kluczowymi partnerami w zakresie technologii, takimi jak:
MICROSOFT , INTEL , FRI MULTIMEDIA , IBM , COMPAQ , TDAH

Poza tym, chcąc wspierać przedsiębiorców w budowaniu ich biznesów poprzez najwyższej jakości materiały szkoleniowe, spotkania i informacje, których celem jest pomoc w realizacji ich marzeń i celów, stworzono największą na świecie Szkołę Budowania Biznesu pod nazwą Network TwentyOne 
System ten został wielokrotnie skopiowany i zmodyfikowany przez wiele innych firm na całym świecie.
- Na dzień dzisiejszy stosuje go większość znanych firmy dystrybucyjnych na całym świecie.
- Całkiem możliwe, że jeszcze jak na dzień dzisiejszy troszeczkę Ciebie zaskoczę, ale wydaje mi się, że samsystem i korzyści jakie z racji Prosumpcji mogą uzyskiwać obie strony, to znaczy, sama firma i Konsument, zauważają coraz częściej nie tyko firmy, ale Prosumenta coraz częściej zauważają i doceniają też banki.
- Oczywiście, przykładów mógłbym tutaj wymienić kilka, ale ..........?

Takim typowym przykładem na to, że w dobie clientingu może się okazać, iż niezbędne będzie posiadanie linii kodu i my sami będziemy zabiegali o nadanie nam kanału dystrybucyjnego/dostępu, może być przykład Banku Polskiego PKO, który wygrał przetarg i obsługuje od wewnątrz kilka projektów - (rys. poniżej) 


Obrazek

Wiem, że aby zapoznać się z planem marketingowym, a szczególnie poznać strukturę i zasadę działania samego systemu wielopoziomowego wynagradzania może zająć Ci to troszeczkę czasu, ale zapewniam Ciebie, że przy mojej ewentualnej pomocy (nie ma to dla mnie znaczenia w jakim marketingu sieciowym działasz), jeśli się tego nauczysz, to tak jak przysłowiowej jazdy na rowerze nigdy się nie zapomina, a Ty będziesz miał dużo większą szansę na odniesienie sukcesu w jakimkolwiek marketingu sieciowym.

Poniżej, sugeruję bardzo mocno uproszczony schemat (rys. poniżej) i wzór obliczania wynagrodzenia w wielopoziomowym systemie wynagrodzeń dla struktur - (Struktura A% - Struktura B%) * WO zł = x zł.
- Oczywiście, każda firma działająca w marketingu sieciowym, ma swój indywidualny system rozliczeń, ale zasady są, jeśli nie takie same, to bardzo podobne.

Obrazek
 

Poza tym, może zabrzmi to troszeczkę subiektywnie, a nawet niegrzecznie, ale mam też świadomość, że przewidywania (antycypowanie) długoterminowe są bardzo trudne, a mnie osobiście nie interesują prognozy krótkoterminowe.
Celem i założeniem każdego marketingu sieciowego jest CLIENTING, a mówiąc dokładniej, jest to umożliwienie każdemu Konsumentowi robienie zakupów on-line bezpośrednio u producenta, bądź korzystanie z usług on-line (np. Banku).

Myślę sobie że w tym miejscu, warto też wspomnieć o Ludziach pracujących na etacie

"Dyplom takiej czy innej szkoły o niczym jeszcze nie przesądza i nie otwiera magicznych drzwi do kariery"

Obrazek
 

Z dużą Pokorą i całym Szacunkiem jaki mam dla Ludzi pracujących na etacie, to pomijając sam fakt, że najmniej do zarobienia pieniędzy jest w "kwadrancie "P" (praca na etacie), to z drugiej strony, prawdą jest też to (fakt), że nawet bardzo trudno byłoby mi wyobrazić sobie świat bez Ludzi niepracujących na etacie.
A tak przy okazji - Jeśli Ty Drogi Czytaczu jesteś pracownikiem pracującym na etacie, oczywiście naumowie o pracę na czas nieokreślony, to pomijając sam fakt, że najmniej do zarobienia pieniędzy jest w"kwadrancie "P", a Ty wmawiasz sobie, że masz "pracę stałą", to mocno mi się wydaje, że sam sobie wmawiasz nieprawdę.

Prosument - konsument przyszłości

Wiem, że jeszcze jak na dzień dzisiejszy (20-03-2015) zabrzmi to jak wewnętrzna sprzeczność, ale Prosument będzie zarabiał pieniądze podczas kiedy będzie je wydawał.
- W nawiązaniu do tematu i grupy "Biznesmen każdy może nim być", którą mam przyjemność moderować a szczególnie do tematu: "Program , który zrewolucjonizuje handel nie tylko w Polsce" (27.08.2008), chcę Ci powiedzieć Drogi Czytaczu, że Prosument będzie (o ile już tego nie robi i nawet o tym nie wie?) aktywnym uczestnikiem procesu prosumpcji, czyli użytkownikiem i konsumentem wytwarzającym produkt w celu jego skonsumowania we własnym zakresie.
- Inaczej mówiąc,Prosument jest użytkownikiem produktu wytworzonego na własny użytek.

"Jedną z bardziej renomowanych uczelni wyższych zajmujących się tematyką zachowań prosumenta na rynkach międzynarodowych jest Techniczny Uniwersytet w Monachium.
- Aktywność prosumentów widoczna jest również w obszarze zrównoważonego rozwoju, a w szczególności ochrony środowiska.
- Określenie prosument jest używane m.in. w stosunku do producentów konsumentów, energii z mikro- i małych-źródeł odnawialnych.
- Myślę sobie, że warto chyba tutaj dodać, iż pośród znanych specjalistów z zakresu tej tematyki prowadzących w tej placówce badania są również Polacy"


Jaki wpływ miała recesja w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1990r i jaki wpływ na Network marketing miała typowa "sprzedaż bezpośrednia"?

Zanim jednak, przejdę do tematu i postaram się pomóc Ci znaleźć kilka odpowiedzi na te kilka kluczowych pytań, pozwól Drogi Czytaczu, że w nawiązaniu do tematu Pana Macieja Maciejewskiego "Jak zrobić porządną firmę MLM?", zdradzę Ci moje kolejne dwa "sekrety".
- A właściwie, zdradzę Ci jeden mój "sekret" i powiem Ci, jaki błąd popełniałem ja sam, kiedy usiłowałem robić (jak mówi Maciej) "porządną firmę" w Networkingu.
- Oczywiście jak zawsze mogę nie mieć racji, ale wydaje mi się, że zupełnie zapomniałem, a właściwie nie wiedziałem (brak wiedzy), że o ile nasz "pierwszy kontakt" jest bardzo ważny, to wydaje mi się, że o wiele ważniejsze znaczenie mają dwa następne punkty w tej układance (rysunek poniżej
- Nie wiedziałem, że jeśli nie pomogę swojemu Klientowi na "testowanie usługi", a tym samym, jeśli nie pomogę swojemu Klientowi na "dojrzewanie Klienta", to mój Klient, nie mając wiedzy na temat marketingu sieciowego i wsparcia z mojej strony, najprawdopodobniej "zejdzie z drogi" i dołączy do grupy osób, którzy marketing sieciowy postrzegają (mówiąc bardzo delikatnie) wcale nieprzyjaźnie. 
- Oczywiście nie szukam żadnego usprawiedliwienia dla samego siebie, ale nie rozumiejąc zagadnienia network marketingu, wydawało mi się, że najważniejsze jest podpisanie umowy.
- Starałem się robić to tak dobrze, że sam nie zauważyłem kiedy to, mówiąc kolokwialnie, wcale nierzadko"za bardzo chciałem", co w efekcie, przynosiło "więcej złego, niż dobrego".

A teraz mój "sekret"
Sekret ten dotyczy naszego ewentualnego "pierwszego kontaktu"

Obrazek
 

Oczywiście mogę nie mieć racji, ale wydaje mi się, że powinniśmy też zwrócić uwagę jeszcze na jedną sprawę.
- Mając na względzie powiedzenie, iż "nie będziesz miał okazji zrobić po raz drugi dobrego pierwszego wrażenia", powinieneś nie zapominać jakich słów, a właściwie "skrótów myślowych" nie powinieneś (mówiąc bardzo delikatnie) nadużywać i wreszcie jakich słów nie powinieneś się ewentualnie wstydzić.
- Jeśli chodzi o te dwa słowa, których nie powinieneś się wstydzić, to powiem Ci w dużym sekrecie, że ja sam uczyłem się ich (chyba) pięć lat, a są to słowa "nie wiem".

Apropo tego, że "nie będziesz miał okazji zrobić po raz drugi dobrego pierwszego wrażenia"

"Młoda kobieta czekała na odlot samolotu w poczekalni na dużym lotnisku.
- Wiedziała , że będzie musiała czekać przez kilka godzin , dlatego poszła do sklepu i kupiła sobie do czytania książkę.
- Kupiła również paczuszkę ciasteczek.
- Usiadła w wygodnym fotelu w poczekalni gla VIP-ów aby odpocząć i poczytać w spokoju.
- Obok fotela , gdzie leżała paczuszka z ciasteczkami usiadł mężczyzna , otworzył czasopismo i też zaczął czytać.
- Kiedy kobieta wzięła z paczuszki ciasteczko , mężczyzna również wziął ciasteczko.
- Kobieta zdenerwowała się , ale nic nie powiedziała , tylko sobie pomyślała:
- "Co za bezczelność , chętnie bym mu przyłożyła , za podbieranie moich ciasteczek.
- Kiedy kobieta brała ciasteczko , mężczyzna również.
- Mocno ją to irytowało , ale jak przystało na Damę , nie chciała wywoływać sensacji.
- Kiedy zostało jedno , ostatnie ciasteczko , pomyślała sobie:
- aaach..... ciekawe co ten bezczelny mężczyzna teraz zrobi?
- Mężczyzna wziął ciasteczko , podzielił je na połowę i dał jej jedną z połówek.
- AAAAAAch!!!!! - I tego było już za wiele!!!
- To ją zupełnie rozwścieczyło!
W furii schowała swoją książkę , resztę rzeczy i wyszła.
- Kiedy zajęła swoje miejsce w samolocie , sięgnęła do swojej torebki , aby wyjąć okulary.
- KU SWOJEMU ZASKOCZENIU - paczuszka z ciasteczkami tkwiła w środku , oryginalnie zamknięta i nietknięta.
- Poczuła się ogromnie ZAWSTYDZONA!
- Zdała sobie bowiem sprawę , że była w błędzie.......
- Zapomniała , że paczuszka z ciasteczkami była cały czas w Jej torebce.
- Mężczyzna podzielił się z Nią swoimi ciasteczkami , bez złości i żalu , ........ Podczas , gdy Ona była wściekła myśląc , że to on podbiera jej ciasteczka..............
- A teraz nie ma możliwości , aby się przed Nim wytłumaczyć , ani żeby go przeprosić."

Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy , że każda sekunda naszego życia jest nie do odzyskania.

No tak, ale co z tym "SŁONIEM"?

Jeśli kochasz być wśród Ludzi, kochasz pokazywać im lepszy sposób na spełnienie ich marzeń, kochasz widzieć ekscytację w ich oczach, kiedy przedstawiasz im tę wielką szansę bycia kimkolwiek tylko chcą, to ja tak myślę sobie, że powinieneś wiedzieć o jakim globalnym projekcie mówisz.
DLACZEGO ja tak sobie myślę?
PONIEWAŻ podzielam słowa Herberta E. Hawkesa, że połowa zmartwień tego świata wywoływana jest przez ludzi, którzy próbują podejmować decyzje, nim zdobędą wystarczającą wiedzę, by móc tę decyzję podejmować
- I dlatego proszę Ciebie byś obejrzał ten króciutki filmik (jedna minuta i 35 sekund) - wywiad z prof. Charlesem Kingiem

wywiad z prof. Charlesem Kingiem

Wiem, że może zabrzmieć to troszeczkę niegrzecznie, ale sugeruję Ci obejrzeć ten króciutki filmik nawet kilka razy.
- Szczególnie, w nawiązaniu do tego, jaki wpływ na Network marketing miała typowa "sprzedaż bezpośrednia", zwróć PROSZĘ uwagę na słowa, a właściwie odpowiedź prof. Charlesa Kina na pytanie:
"Co spowodowało, że zaczął się Pan przyglądać marketingowi sieciowemu?".

Przyjaźnie Ciebie Pozdrawiam Drogi Czytaczu i życzę Ci miłego weekendu :)
Z Szacunkiem :)
Tadeusz Orlenko :)

Ps. W następnym poście, w nawiązaniu do słów Jerzego Kostowskiego "...zdumiewa mnie to, że tak wiele wspaniałych osób z niezwykłym oddaniem realizuje marzenia innych ludzi, a zupełnie zapomina o własnych. Potrafią oni poświęcić dla kogoś swoje najlepsze lata życia i potem, gdy już są niepotrzebni, bo przychodzi nowe pokolenie adeptów żądnych pracy, nie usłyszą nawet na pożegnanie słów: Dziękujemy Ci za te lata oddane firmie. Oczywiście na szczęście nie zawsze tak jest, ale przykładów można by mnożyć..., ja postaram się uzasadnić kilka moich kryptoreklam, które się pojawiły w tym wątku, a które tak naprawdę niewiele mają wspólnego z marketingiem sieciowym i na ich podstawie, postaram się uzasadnić, że wiek XXI to nowa era w zarządzaniu relacjami z klientem.
- Zachęcam Ciebie Drogi Czytaczu, abyś zajrzał też do Jerzego Kostowskiego, gdzie zawsze jest coś nowego i ciekawego.
- Przyjaźnie Pozdrawiam Ciebie Jerzy i z całego serca ŻYCZĘ Ci, by spełniło się Twoje marzenie, byś mógł przemawiać do widowni liczącej nie tylko 3000 osób, ale dużo, dużo większej.
- Wierzę, że na pewno się to spełni, bo Ty Jerzy, konsekwentnie do tego dążysz :)

 
Czy umiesz odróżnić fakty od... Cierpliwość

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny