Marketing sieciowy - Dlaczego niewielu Ludzi odnosi sukcesy?
 Oceń wpis
   

 Dlaczego tak niewielu Ludzi odnosi sukcesy? - Cokolwiek słowo "sukces" dla Ciebie oznacza

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, a nawet niemożliwa.
- Okazuje się jednak, że odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom bardzo prosta.
- Nie, nie przejęzyczyłem się, odpowiedź na to pytanie jest rzeczywiście bardzo prosta, i można ją zawrzeć w sześciu słowach - trzeba rozumieć to co się robi.

 fot. Opis do fotografii

Brak wiedzy i strach, jest trucizną dla naszego umysłu

Brak wiedzy, a co za tym idzie strach przed nowym, jest rzeczywiście dywersantem w naszej podświadomości.
 - Jednak odpowiedź na to pytanie, wcale nie jest tak oczywista dla każdego jak by się mogło wydawać.
- Ten problem opisałem troszeczkę szerzej (a może za mało) w poście   "Empatia - zrozumieć siebie"  (pkt. 3)
- Wybacz mi Drogi Czytelniku twierdzącą formę mojego spostrzeżenia, ale jeśli czegoś nie rozumiesz, to nawet nie próbuj tego robić, bo efekt będzie dokładnie taki sam i wcześniej czy później zejdziesz z drogi.
- Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny, a tym bardziej dotyczy to marketingu sieciowego.

DLACZEGO "tym bardziej"......?
PONIEWAŻ odpowiedź na to pytanie jest też wbrew pozorom bardzo prosta.
Marketing sieciowy jest to współpraca z Ludźmi, a mówiąc dokładniej duplikowanie swojego upline, czyli osoby, która Ciebie zarekomendowała  (wprowadziła) do Biznesu i jeśli Twój upline nie potrafił Tobie wyjaśnić jakie są założenia i cele marketingu sieciowego, nie wyjaśnił Ci "czym jest Clienting i co ma wspólnego z marketingiem", (kolokwialnie nazywanym "emelemem") , a tym bardziej nie potrafił wyjaśnić Ci planu marketingowego i na czym polega  wielopoziomowy system wynagrodzeń, to wydaje mi się, że Ty będziesz popełniał (duplikował) te same błędy,


Aldous Huxley powiedział kiedyś, że "kto umie czytać, posiadł klucz do wielkich czynów, do nieprzeczuwalnych możliwości, do upajająco pięknego, udanego i sensownego życia".
- Podzielam zdanie Aldousa Huxley w stu procentach, choć nie ukrywam i całkiem możliwe, że nie mam racji, ale do tych dwóch, słów umie czytać w tej sentencji, dodałbym jeszcze cztery słowa i chce się uczyć

DLACZEGO?
PONIEWAŻ im więcej słuchasz ludzi "zdolnych", którym się nie wiedzie, tym większą masz szansę na podzielenie ich losu.

Ten problem (brak racjonalnej wiedzy), poruszył również w swoim wspaniałym (moim skromnym zdaniem) wywiadzie Pan Maciej Maciejewski:
"Skończyły się czasy, kiedy człowiek kończył swoje wykształcenie wraz ze zdaniem matury czy otrzymaniem tytułu licencjata bądź magistra. W dzisiejszej dobie uczymy się całe życie. Kto wie, jak ważna jest edukacja o wiele szybciej osiągnie sukces"
 -----> Więcej

"Każdy ma to na co się godzi"

Nie przepadam za tym sloganem, ale wydaje mi się jednak, że jest w tym dużo prawdy.

DLACZEGO?
PONIEWAŻ przedsiębiorcy ze swoimi przedsiębiorstwami upadają nie dlatego, że nie mają żadnych możliwości (alternatywy), ale tak umiłowali stare sposoby, ze nie mogą zdobyć się na zmiany.

Eskapizm, czyli oderwanie się od rzeczywistości

W nawiązaniu do tematu Dlaczego tak niewiele Ludzi odnosi sukcesy?, to ja tak sobie myślę, że wcale nie przesadzę jeśli powiem, że zdecydowana większość ludzi nie lubi zmian w swoim życiu, a to z kolei powoduje, że jeśli ktoś nie chce realnie spojrzeć na swoje dotychczasowe życie i często złe nawyki i nie chce zerwać ze swoimi, często złymi przyzwyczajeniami, to ma niewielką szansę na poznanie i wykorzystanie choćby swoich możliwości.
- Często, nawet sam o tym nie wie, że potrafi przenosić góry
- Niestety, ale zakorzenione w nas przyzwyczajenia (eskapizm) są źródłem prawdziwych, lub urojonych korzyści i dlatego wolimy przy nich pozostać, nie wiedząc o tym, że ja mówił Albert Einstein "szaleństwem jest robić coś jak dotychczas i oczekiwać innych efektów!"
- Wiem doskonale, że naszą mentalność, nasze często złe nawyki i naleciałości wcale tak łatwo nie daje się zmienić, ale jeśli wolno mi coś Tobie Drogi Czytelniku zasugerować, to to, że każdy (bez wyjątku) kto cokolwiek zaczyna robić popełnia błędy, ale z całą pewnością ma sto procent większą szansę na osiągnięcie celu od tego co nic nie robi i o ile jedni wyciągają wnioski ze źle podjętej swojej decyzji, to inni niestety, ale schodzą z drogi.

 fot. Opis do fotografii

Informacja, a nasza podświadomość
W nawiązaniu do tematu Dlaczego tak niewiele Ludzi odnosi sukcesy?, spróbuję popatrzeć na ten problem nieco od innej strony, a mianowicie od strony naszej podświadomości
- Badania psychologiczne wykazały, że wystarczy wykazać choćby jeden procent niedowierzania do otrzymanej informacji i podświadomość będzie dla niej zablokowana, a wszystko to co przenika do podświadomości, staje się skierowaniem do działania i zaczyna aktywnie pracować.
- Wiele procesów zachodzących obecnie w życiu, skierowanych jest na usunięcie blokady między świadomością i podświadomością człowieka.
- Żeby zobrazować Ci troszeczkę inaczej czym jest i jaką rolę spełnia w naszym życiu nasza podświadomość i to, że nie mamy na nią najmniejszego wpływu, posłużę się takim, może kolokwialnym, ale bardzo obrazującym przykładem.
- Wyobraź sobie, że śpisz i budzisz się bo masz potrzebę i chce Ci się siusiu.
- To właśnie budzi Ciebie Twoja podświadomość, a dopiero Twoja świadomość nakazuje Ci wstać i zrobić siusiu.

Postawa roszczeniowa

Wiem doskonale, że powieje to troszeczkę polityką, żeby nie powiedzieć bardziej zdecydowanie, ale zapewniam Ciebie Drogi Czytelniku, że o ile rozumiem (chyba) troszeczkę politykę i podzielam zdanie Herberta E. Hawkesa, że połowa zmartwień tego świata wywoływana jest przez ludzi, którzy próbują podejmować decyzje, nim zdobędą wystarczającą wiedzę, by móc tę decyzję podejmować, to z całą pewnością nie odważę się wypowiadać na jej temat.

DLACZEGO uważam, że polityka, a właściwie niektórzy jej politycy nie powinni podejmować decyzji? 
PONIEWAŻ uważam, że już Julian Tuwim antycypował, że błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa, a Ty Drogi Czytelniku, zanim zdiagnozujesz u siebie depresję, lub niską samoocenę, upewnij najpierw się czy nie otaczają Ciebie idioci...

Racjonalna ignorancja, czyli brak wiedzy w konkretnym temacie

Wracając do tematu, a szczególnie do Ludzi biednych i klasy średniej, którzy wcale nie rzadko mogą nawet nigdy nie poznać swoich możliwości, to wydaje mi się, że wcale nie rzadko Ludzie oczekują, że to wybrani przez nich urzędnicy państwowi zajmą się narastającymi problemami, przed którymi stoją.
- Wielkim błędem jaki często popełniają Ludzie biedni i klasa średnia jest oczekiwanie przez Nich, że politycy i urzędnicy państwowi znajdą rozwiązania tych kwestii (Ich problemów)
- Z całym Szacunkiem, ale u wcale nie małej grupy Ludzi, ich eskapizm, a co za tym idzie, ich postawa roszczeniowa, która jest niestety epidemią XXI wieku, a podsycana i wykorzystywana niestety przez wielu polityków, nie pozwala wielu Ludziom racjonalnie myśleć, a co za tym idzie, sabotuje po prostu ich możliwości.

Nigdy nie ma popytu na rzecz nową

Wcale nie rzadko można odnieść takie wrażenie, że reklama obecnie, w epoce informacyjnej jest to zupełnie nowa usługa i musi mieć miejsce jedynie w klasycznych mediach.
- Całkiem możliwe, że troszeczkę Ciebie zaskoczę, ale okazuje się, że wcale tak nie jest.
- Przeprowadzone badania w Stanach Zjednoczonych, ku zaskoczeniu wszystkich wykazały, że 90% konsumentów ufa dzisiaj rekomendacji znajomych, a tylko 10% tradycyjnym mediom.
- Okazało się bowiem, że najbardziej skuteczną reklamą jest po prostu poczta pantoflowa
- Jeśli się zastanawiasz

DLACZEGO aż 90% Ludzi ufa poczcie pantoflowej?
PONIEWAŻ to zaufanie do konkretnej osoby jest kluczem do odniesienia sukcesu praktycznie na każdym poziomie, cokolwiek słowo sukces dla Ciebie oznacza.

"Świat to lustrzane odbicie naszego wnętrza. Pierwszym krokiem w kierunku poprawienia swojego wizerunku jest zmiana sposobu myślenia i mówienia o samym sobie. Kto nie jest przekonany o swojej wartości, to siłą rzeczy, swoją postawą "informuje" o tym resztę ludzkości"

Pozdrawiam
                     Obrazek

Zaufanie e-Commerce

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny