Nie CZY? , ale DLACZEGO?
 Oceń wpis
   

Nie ”CZY”, ale "DLACZEGO" powinniśmy lubić ludzi

Co prawda, zagadnienie ludzi konfliktowych poruszałem już w temacie Jak panować nad ludźmi konfliktowymi, oraz samym sobą?, jednak kiedy oglądałem relacje z wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Baraka Obamy w Polsce, jeden z dziennikarzy, który komentował wpadki i zachowanie się Baraka Obamy w czasie swojej wizyty, powiedział zdanie, a właściwie pięć słów, które bardzo mi się spodobały.
- Otóż kiedy komentował spotkania Prezydenta  Baraka Obamy z ludźmi powiedział zupełnie spontanicznie (co też nie często się zdarza): "On po prostu lubi ludzi”.
- Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wcale nie trudno zauważyć, iż na wielu portalach, a szczególnie społecznościowych, ale i na wielu grupach i forach dyskusyjnych, są ludzie, którzy wręcz uwielbiają komuś „dołożyć”.
- Mówię „dołożyć” swojemu rozmówcy, bo wcale nie rzadko, ich koślawa wiedza, którą usiłują przedstawiać, ma się tak jak piernik do trzepaka.
- Myślę sobie, że tak naprawdę to chcą oni wykrzyczeć swoje niezadowolenie do „całego świata” i nie wiedzą o tym, że to oni sami są dla siebie największym przeciwnikiem.

Przypomniały mi się też słowa Andrewa Matthewsa, który powiedział kiedyś, że "Jeśli zaakceptujesz ludzi ze wszystkimi ich wadami, będziesz mieć zupełnie inne wyobrażenie na temat świata i Twojego w nim miejsca. Odczujesz wielką ulgę. Możesz mieć pewne preferencje, wybierając ludzi, z którymi chcesz spędzać czas, ale nie zakładaj, że wszyscy inni są "źli"

I dlatego pomyślałem sobie, że warto poruszyć ten temat, ale od nieco innej strony

- DLACZEGO?
- PONIEWAŻ ”Obecnie na rynku finansowym obserwujemy gwałtowną rewolucję. XXI wiek umożliwia niespotykany dotąd rozwój tym, którzy zrozumieją zachodzące procesy i są otwarci na zmiany. To im przypadnie w udziale szansa zapewnienia lepszej przyszłości swoim rodzinom” - Szkoła Budowania Biznesu n21

Wydaje mi się jednak, że w dobie Internetu i tak wysokiej technologii, żeby odnieść jakikolwiek sukces, nie tylko na płaszczyźnie finansowej, ale w jakiejkolwiek dziedzinie, podobnie jak Barak Obama trzeba po prostu lubić ludzi.

Jeśli Ty drogi czytelniku powiesz mi:
- ”… zaraz zaraz, ale ja przecież lubię ludzi…”
- To ja sugeruję, zatrzymaj się na maleńką chwileczkę, „stań obok siebie” i zadaj sam sobie pytanie:
- ”czy ja jestem lubiany przez innych? – Czy gdybyś spotkał takiego człowieka, jakim TY jesteś, to czy chciałbyś się z nim zaprzyjaźnić i czy chciałbyś z nim współpracować?”

O ile w pierwszym przypadku, każdy z nas mając swój własny świat, może z łatwością czegoś pragnąć, w tym przypadku chcielibyśmy być lubiani, to już naśladowanie kogoś, kto nas inspiruje i chcielibyśmy być podobni do niego, nakazuje nam troszeczkę bardziej go poznać i wcale niewykluczone, powinniśmy zbliżyć się do niego.

Krytyka

Myślę sobie, że wcale nie mała grupa ludzi, chcąc podreperować swoje chore ego i podkreślić swoją ważność, po prostu krytykuje innych.
- Warto jednak pamiętać o tym, że krytykując innych, bez względu na powód krytyki, jawnie deklarujemy swoją wrogość w stosunku do osoby, którą krytykujemy.

”Złośliwe usposobienie nigdy nie mija z wiekiem, a cięty język jest jedynym narzędziem, które ostrzy się dzięki stałemu użyciu” - Irving Washington
Zachęcam do zapoznania się z tematem: "Wolna przedsiębiorczość partnerstwo i solidarność.."

Pozdrawiam
Tadeusz:)

Nie wyrzucaj znalezionego... Systemy zarządzania...
1 | 2 | 3 | 4 |

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny