Dlaczego Marketing Sieciowy jest często mylony z piramidami
 Oceń wpis
   

Dlaczego Marketing Sieciowy jest często mylony z piramidami, nazywany sektą i wcale  nie rzadko nazywany "męczącym marketingiem"?

 - DLACZEGO tak go postrzegamy?
 - PONIEWAŻ to my sami, chcemy go takim widzieć.
 
Domyślam się, że ten temat może jest już troszeczkę nudny, ale obserwując dyskusję na wielu grupach na ten temat, to wydaje mi się, że często my sami, zupełnie nieświadomie tworzymy skaleczony obraz czegoś, co wspaniale działa.

Sam zresztą to zrobiłem wtrącając słowo
Biznesmen w nazwie grupy.
- Mogę nie mieć racji, ale wydaje mi się, że mamy tyle pięknych słów w języku polskim, że wcale nierzadko i niepotrzebnie podpieramy się słowami zapożyczonymi, które zupełnie niepotrzebnie zniekształcają prawdziwy obraz zagadnienia, o którym mówimy.

I dlatego myślę sobie, że w tym konkretnym przypadku, powinniśmy indywidualnie, jak też i zbiorowo unikać uproszczeń typu
emelemem
(ang. multi-level marketing).
- Wydaje mi się jednak, że powinniśmy tworzyć i przedstawiać wiedzę bez dodatkowych i zbędnych określeń i upiększeń, które tak naprawdę wprowadzają wielu czytających tylko w błąd.
 
Wikipedia jest encyklopedią, czyli kompilacją ludzkiej wiedzy, ale ponieważ ten zasób o zasięgu globalnym tworzy pewna wspólnota autorów, to z pewnością nie możemy oczekiwać, że nasi współpracownicy będą się zgadzać we wszystkich wypadkach (lub nawet w większości wypadków) na temat tego, co tworzy ludzką wiedzę w ścisłym znaczeniu. Możemy więc zaadaptować "luźniejsze" znaczenie "ludzkiej wiedzy", według którego szerokie spektrum sprzecznych teorii tworzy to, co nazywamy "ludzką wiedzą". Dlatego powinniśmy - zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo - czynić wysiłki, by przedstawiać te sprzeczne teorie rzetelnie, bez prób obrony którejkolwiek z nich
 
Etyka
 
Na wielu grupach i wątkach dyskusyjnych, coraz częściej mówi się o etyce.
 - Wydaje mi się jednak, że mówiąc o etyce tylko w biznesie to, dla kogoś, kto nie czuje wewnętrznej potrzeby bycia etycznym a o uczciwości nawet nie ma bladego pojęcia, jest to po prosu taka moda i niewiele znaczące słowo.
- Dla wielu krzykaczy jest to tylko taki "listek figowy", który ma na celu zwrócenie na siebie uwagi.
 
Myślę sobie jednak, że już samo mówienie o etyce w biznesie, jest to dobry krok ku normalności i moralności w życiu, biznesie i otaczającym nas świecie.
 - Poza tym, moim skromnym zdaniem, w zarządzaniu swoją firmą, oczywiście należy kierować się przesłankami ekonomicznymi i dbaniem o swoich współpracowników, ale to wcale nie znaczy, że możemy choćby na małą chwileczkę zapominać o etyce, moralności i o byciu po prostu człowiekiem.
 
Jeśli komuś, choćby na małą chwileczkę przyjdzie na myśl, że piszę slogany, to znaczy, że nie do Niego jest adresowany ten tekst.
 
Resume
 
Często ludzie nie zdają sobie nawet z tego sprawy, że sami dla siebie są producentami prowokacji, nienawiści i przemocy.
- Przemoc oznacza brak zdolności do racjonalnego myślenia, a nienawiść i strach, jako trucizna dla naszego umysłu, bardzo często sabotuje nasze możliwości, a co za tym idzie nie pozwala nam żyć po ludzku.
 - Myślę sobie, że warto czasami zatrzymać się na małą chwileczkę i zrobić samemu sobie takie maleńkie resume i odpowiedzieć samemu sobie na wiele pytań, które wcale nie rzadko, złośliwie kierujemy pod adresem innych osób.
 
Pozdrawiam Wszystkich
x+ Tadeusz Orlenko
Know-how w prawie polskim Czy można zmienić swoje życie i...

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny