Czy człowiek wolny jest niezależny?
 Oceń wpis
   

Dość często możemy się spotkać z określeniem Człowieka niezależnego

Od jakiegoś czasu, na kilku grupach, obserwuję dyskusje na temat Niezależności Człowieka i tak się zastanawiam, czy człowiek wolny, który ma wizję, kierując się prawdziwą wiedzą i własnym rozumem realizuje cele, które uważa za pożądane dla siebie i swojej rodziny, jest niezależny?
- Oczywiście, że możesz się ze mną nie zgodzać, ale o ile możemy mówić o niezależności finansowej człowieka, to już mówienie o niezależności względem innych ludzi, jest dużym nieporozumieniem.

Niezależność finansowa

Myślę sobie, że każdy Człowiek, który poszukuje swojego własnego sensu życia i dąży do zapewnienia sobie i swojej rodzinie Niezależności finansowej, chciałby to osiągnąć jak najszybciej.
- Niezależność finansowa, to przede wszystkim dochód pasywny, który gwarantuje comiesięczny dochód bez stałego angażowania własnej pracy.

 fot. Opis do fotografii

Czy każdy z nas może osiągnąć Niezależność finansową ?
- Tak każdy z nas może to osiągnąć i tak jak powiedział kiedyś amerykański psycholog William Moulton Marston, że Jeśli człowiek wybierze sobie cel, którym będzie naprawdę zainteresowany i do którego będzie entuzjastycznie nastawiony, to zawsze zdobędzie to, czego pragnie, lub coś bardzo zbliżonego.

Czy osiągnięcie Niezależności finansowej jest proste ?

Może Ciebie Drogi Czytaczu zaskoczę twierdzącą formą mojej odpowiedzi, ale okazuje się, że osiągnięcie niezależności finansowej jest rzeczywiście bardzo proste.
- Proste, ale niestety nie tak oczywiste i łatwe jak by się komuś mogło wydawać.
Okazuje się, że potrzebujemy do tego celu tylko dwóch czynników:

1. Należy "Wiedzieć jak", czyli -------> Know-how w prawie polskim
2. Przejść do działania zgodnie z wiedzą  i  zasadąKnow-how, która została przyjęta przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu 

Wiem, że w Polsce wcale nie jest łatwo dotrzeć do wiedzy, ale wiem też, że jest to możliwe i każdy, kto potrafi dotrzeć do wiedzy - know-how i będzie wiedział jak poukładać swój rozwój osobisty, zgłębi tematy psychologii sukcesu, będzie wiedział JAK wyzbyć się strachu, stresu i potrafi zapanować nad swoją inteligencją emocjonalną, osiągnie spokój i odniesie swój sukces nie tylko w życiu osobistym, ale i interesach, niezależnie czym się będzie zajmował.

- DLACZEGO w takim razie, jeśli jest to takie proste, to nie jest takie łatwe?
- PONIEWAŻ nasz skrótowy sposób postrzegania, wyklucza proste metody uzyskiwania dodatkowych dochodów, a dwa, nasz skrótowy sposób postrzegania często zapomina o tym, że w dzisiejszym skomplikowanym świecie Biznesu, (B2B) nikt nie jest w stanie samodzielnie wejść na szczyt

I dlatego nawet na małą chwilę nie powinniśmy zapominać, że już od samej chwili naszych narodzin, do osiągnięcia KAŻDEGO sukcesu, potrzebujemy pomocy innych ludzi.

Niezależność względem innych ludzi

Jeśli chodzi o niezależność względem innych ludzi, to wydaje mi się, że tak często, jak często człowiek spolegliwy, czyli godny zaufania, który kierując się prawdziwą wiedzą i własnym rozumem może i realizuje własne cele jest utożsamiany jest z człowiekiem uległym, który nie rzadko robi coś niestosownego, tak też Człowiek wolny, utożsamiany jest z człowiekiem niezależnym, pojęcie, które tak naprawdę nie istnieje.

Mogę nie mieć racji, ale wydaje mi się, że o ile każdy człowiek rodzi się wolny, a przynajmniej powinien być wolny, tak pojęcie i chęć bycia niezależnym od nikogo jest po prostu niemożliwe, tym bardziej w świecie Biznesu.

Warto jednak też wiedzieć, że od pewnej grupy ludzi, POWINNIŚMY się uniezależnić

Robert Kiyosaki, pod względem zatrudnienia, a tym samym pozycji finansowej, podzielił ludzi na cztery kwadranty, ktoś inny powiedział, że ludzi można podzielić na trzy grupy pod względem Ich umiejętności

- 1. ludzie, którzy osiągają wszystko
- 2. są też ludzie, którym się nic nie udaje
- 3. ludzie, którzy sprzeciwiają się wszystkiemu i we wszystkim przeszkadzają

Myślę, że większość z Państwa się ze mną zgodzi, że o ile warto dołączyć do pierwszej grupy ludzi którzy osiągają wszystko, to z całą pewnością powinniśmy uniezależniać się od ludzi, którzy sprzeciwiają się wszystkiemu i we wszystkim przeszkadzają!
- Pozostała nam druga grupa Ludzi, którzy próbują coś robić, ale nic Im się nie udaje tym Ludziom należy pomoc, oczywiście jeśli zdecydują się sami sobie pomóc, będą tego chcieli i o taką pomoc poproszą.

Bardzo często odnoszę takie wrażenie, że wiele osób chce nauczać innych jak mają żyć, czym się zajmować, co jest dobre a co złe, itd....... , ale to co najbardziej mnie zdumiewa, to to, że ośmielają się nawet wiedzieć co inni myślą.
Poza tym, nie rzadko można zauważyć w dyskusjach, że nasz rozmówca w ogóle nas nie slucha, nie czyta naszych wypowiedzi, tylko chce wykrzyczeć swoją wiedzę.
- Wiedzę piszę w cudzysłowie, bo ta wiedza, ma się nijak do faktów, którymi się podpiera.

Myślę sobie, że właśnie od ludzi, którzy sprzeciwiają się wszystkiemu i we wszystkim przeszkadzają powinniśmy się jak najszybciej uniezależniać i nie zwracać na nich uwagi.

Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje - Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że i Ty możesz być wielki Mark Twain

A ktoś inny dodał:
Są ludzie, którzy zawsze Ci wytłumaczą, że robisz źle i nigdy tego nie zrobisz co zamierzasz zrobić.
- Nie zwracaj na nich uwagi.


Trawestując chińskie przysłowie "Im więcej wiesz, tym więcej masz szczęścia", to wydaje mi się, że zupełnie swobodnie można dodać:
Im więcej słuchasz "niezależnych doradców" i  ludzi "zdolnych", którym się nie wiedzie, tym większą masz szansę na podzielenie ich losu !
Pozdrawiam Wszystkich
Tadeusz Orlenko :)

Czym jest Clienting i co ma... Czy starsz się zrozumieć innych?
1 | 2 |

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny