Co ja najlepszego zrobiłem
 Oceń wpis
   

Wpływowy myśliciel i założyciel Psychologia analityczna Carl Gustav Jung powiedział kiedyś, że
" Kto patrzy na zewnątrz, śni; kto patrzy do wewnątrz, budzi się"

Na sąsiednim wątku, Przemysław Lisek  którego serdecznie pozdrawiam i domyślam się, że zupełnie przypadkowo, poruszył temat logicznej świadomości człowieka, na zachowanie i rozwój Jego duchowych struktur.
- Pisałem już kiedyś na ten temat, ale wydaje mi się, że trafne spostrzeżenie Przemka, jest warte zauważenia.
- Przemek na moje słowa:
Przy okazji chcę wyjaśnić wszystkim tym, którzy mi mają za złe moje przydługawe posty, że nie jest to przypadkowe.
Odpisał mi bardzo trafnie:
 - Znaczy, że robisz to celowo, aby mieli Ci za złe?
Że tak się przyczepię na polu logiki zdania ;)


Kiedyś, może nieco inaczej, ale już wspominałem, że:
- Człowiek cokolwiek by nie zrobił, to zrobi dobrze
- Człowiek cokolwiek by nie zrobił, to zrobi źle.
 - Innymi słowy, jeśli chciałbyś zadowolić wszystkich, z góry skazany jesteś na porażkę.

Ludzie są zazwyczaj pokonanymi przez samych siebie.

Dlaczego tak się dzieje?

Wydaje mi się, że powodem takiego sposobu postrzegania jest to, że ludzie w zdecydowanej większości używają niestety ( z psychologii) skrótowego sposobu postrzegania.
- Oczywiście nie jestem wyjątkiem i mnie się to też zdarza, ale próbuję z tym walczyć na każdym kroku.

W tym konkretnym przypadku, gdybym nie dodał tego zdania, to jedni mogli by sobie tylko pomyśleć, a inni mogli by powiedzieć głośno:
- no ten znowu ględzi, co w efekcie mogło by tylko wskazywać, że i jedni i drudzy mają rację, a ja w dalszym ciągu bym nie wiedział, czy ktoś doczytał mój post do końca.

Dlaczego uważam, że jest to takie istotne, a temat warty zauważenia?
- Ten problem opisałem nieco szerzej w temacie "Co robić, aby postęp był doskonały, a przy tym nie ześwirować?

W każdym społeczeństwie, są trzy grupy ludzi:

1. Ludzie, którym wszystko się udaje
2. Ludzie, którzy ciągle próbują coś robić i nic Im nie wychodzi.
3. Ludzie, którzy nic nie robią i jakby tego wszystkiego było mało, we wszystkim przeszkadzają.

Naturalnym instynktem w świecie przyrody, czyli każdej istoty żyjącej, a szczególnie każdy Człowiek, który się rodzi, jest instynktowna konieczność odnoszenia sukcesów.
- Takie jest postanowienie całej przyrody.
- Ponieważ my Ludzie, stoimy na wyższym poziomie rozwoju, nasz poziom potrzeby odnoszenia sukcesu, jest znacznie wyższy.

Niestety, w zdecydowanej większości, Ludzie nie odnoszą sukcesów nie dlatego, że tak o tym zadecydował ktoś inny za Nich.
- Ci Ludzie po prostu nie wykorzystują swojego naturalnego instynktu do odnoszenia sukcesu.
 - Poza tym, tak jak już wspomniałem wcześniej, w każdym społeczeństwie, można zauważyć trzy grupy ludzi.

Nie wiem od której zacząć, ale myślę sobie, że chyba od tej najbardziej licznej:
- Są to ludzie, którzy uważają, że nie mają nic do powiedzenia.
- Druga grupa ludzi, to Ci którym się nic nie podoba i we wszystkim przeszkadzają.
- Jest też właśnie ta grupa ludzi, która nie bacząc na dwie pierwsze, a szczególnie na tych co im się nic nie podoba, robią po prostu swoje.

Ten temat opisał i przedstawił pięknie Bartek Guzik w swoim temacie Gdy twój cel jest tak wielki że aż inni się z niego śmieją

Niewiele ludzi wie o tym, że niepowodzenie jest nieuniknioną, konieczną i pożyteczną częścią procesu stawania się człowiekiem sukcesu!
Wielu ludzi, szczególnie młodych nie wie o tym, albo po prostu nie chce wiedzieć, że sukcesów nie można osiągać bez porażek, a tym bardziej nieustannie.
- Myślę, że wielu się ze mną nie zgodzi, ale żeby zdobyć w życiu wszystko, czego się tylko zapragnie, należy spełnić TYKLO dwa warunki:
- Pierwszy warunek, to wiedzieć JAK
- A drugim koniecznym warunkiem, jest po prostu DZIAŁAĆ

Warto też przy tym pamiętać, że tylko człowiek nastawiony pozytywnie do życia, który często nie zdaje sobie z tego sprawy, jest magnesem sukcesu.
Człowiek myślący pozytywnie, szczęśliwy i uśmiechnięty z dużą łatwością, często zupełnie przypadkowo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi, a każda dyskusja może zupełnie przypadkowo podsunąć mu jakiś pomysł.
- Czasami wystarczy jeden dobry pomysł, by zrobić na nim fortunę, a zapoznanie się choćby z jedną strategiczną osobą, może diametralnie odmienić bieg naszego życia.

Z badań wynika, że doszukiwanie się zła we wszystkim, ciągłe niezadowolenie i brak umiejętności znalezienia się w trudnej sytuacji, są dla nas samych bardzo niebezpieczne i w efekcie, mogą zniszczyć nam życie.

Niepowodzeniami możesz wybrukować swoją drogę do sukcesu

Szczególnie podatnymi na niepowodzenia są ludzie nieśmiali i wrażliwi, którzy zazwyczaj nie podejmują żadnej próby osiągnięcia czegokolwiek, a nawet stronią od sukcesu
- Ludzie, którzy nie wiedzą, że niepowodzenie jest koniecznością w procesie osiągania sukcesów, szybko się zniechęcają i w ogóle przestają próbować.
- Bywa, że już po kilku drobnych niepowodzeniach, schodzą z drogi i szukają wytłumaczenia swoich potknięć, co w efekcie prowadzi Ich do umysłowej paniki.
- Dlaczego tak się dzieje?
Oto kilka powodów niepowodzeń ludzi nieśmiałych i wrażliwych:
- Są przekonani, że niepowodzeń w ogóle należy unikać
- Wstydzą się porażek
- Są przekonani, że niepowodzenia przyniosą im hańbę
- Każde, nawet małe niepowodzenie ich zniechęca
- Strach przed niepowodzeniem

Warto też pamiętać i o tym, że jest bardzo dużo ludzi, którzy swoją niewiedzą utwierdzają swoją podświadomość, by w ogóle wyeliminować niepowodzenie, nie wiedząc, że takie podejście może nas skazać na wieczne przygotowywanie się, budząc w nas strach przed niepowodzeniem.

Pojawia się pytanie Jak zatem zmienić swój dotychczasowy sposób życia?

Niestety, ale tutaj nie mam dobrych wiadomości.

Bóg nigdy nie zejdzie z chmury i nie powie Ci "Teraz możesz osiągnąć sukces" - Andrew Matthews

Jeśli naprawdę chcąc zmienić swój dotychczasowy sposób życia i wyjść z tego przysłowiowego wyścigu szczurów trzeba niestety zmienić też swoje dotychczasowe nawyki, często złe nawyki.
- Poza tym, trzeba mieć troszeczkę szczęścia, by znaleźć się w odpowiednim miejscu, odpowiednim towarzystwie, no i oczywiście, w odpowiednim czasie.
- Ale to co jest najważniejsze (przepraszam za twierdzącą formę), to należy podjąć męską decyzję i powiedzieć TAK, na to się godzę i "Wsiadam do tego pociągu" , to jest maja szansa.

Poza tym, myślę sobie, że jest jeszcze coś bardzo ważnego, równie ważnego jak zmiana swoich złych nawyków, to dotarcie do wiedzy, wytrwałość i POTĘGA współpracy.
- W dzisiejszym i skomplikowanym świecie biznesu, nikt nie jest w stanie samodzielnie wejść na szczyt.

Jak zawsze, dla wytrwałych -

W nawiązaniu do tematu Nie doradzaj, jeśli Ciebie o to nie proszą. i nie lubianego przeze mnie zwrotu ..proszę zwrócić uwagę..., tym razem użyję tego, tylko z pozoru niewinnego moim zdaniem powiedzenia.

Przy całym moim szacunku i respekcie dla nowej gałęzi gospodarczej jaką bez wątpienia jest internet, to przy jego całej potędze i wielu zaletach, internet niestety z tego samego powodu ma wiele niedoskonałości i z każdej strony, możemy napotkać niebezpieczeństwo a potem?

A potem możemy sobie tylko powiedzieć Boże, co ja najlepszego zrobiłem?

Tym bardziej dotyczy to portali społecznościowych, choćby takich jakim jest wspaniały portal GoldenLine, gdzie z dużą łatwością można założyć sobie fałszywy profil.
- Owszem, moderatorzy walczą z tym niepożądanym zjawiskiem, ale nikt do końca i w stu procentach nie może stwierdzić (z całym szacunkiem do nazwiska Kowalskich), czy Pani Kowalska, to rzeczywiście Ona.

Dlaczego o tym mówię?

Ponieważ każdy w dowolnie wybranej przez siebie chwili, może utworzyć taką postać i zupełnie swobodnie uskuteczniać ludziom Pranie mózgu (z psychologii)

Na czym to polega?

Oczywiście w dużym uproszczeniu.
Załóżmy, że chcę przekonać kogoś do swoich upodobań, ale tak naprawdę nikt mnie nie słucha.
- Co ja wtedy robię?
- Tworzę taki profil Pani Kowalskiej, która wie wszystko i jakby tego było mało, zadaje mi takie pytania, na które ja bardzo chętnie odpowiadam i odwrotnie, czego nie wiem ja, wie Pani Kowalska i bardzo chętnie dzieli się ze mną swoją wiedzą.

Gary Marcus w swojej książce Prowizorka w mózgu. O niedoskonałościach ludzkiego umysłu
Autor odkrywa przed nami zupełnie nowe podejście do ludzkiego umysłu twierdzi, że ma on więcej wspólnego z samoprzylepną taśmą naprawczo-montażową niż z superkomputerem podejście, które rzuca nowe światło na niektóre spośród najbardziej zagadkowych aspektów natury ludzkiej. Oprowadzając nas po najważniejszych obszarach ludzkiego doświadczenia pamięci, przekonaniach, podejmowaniu decyzji, języku i szczęściu Marcus ujawnia niezliczone usterki i niedociągnięcia umysłu. Zastanawia się, dlaczego ludzie w wielu wypadkach głosują wbrew swoim interesom, dlaczego szczęścia nie można kupić za pieniądze, dlaczego przywódcy często z uporem trwają przy swoich błędnych decyzjach, a także dlaczego zdanie w rodzaju People people left left [Ludzie, których opuścili ludzie, opuścili (pomieszczenie)] wprawia nas w zakłopotanie, chociaż składa się z zaledwie czterech słów. Marcus przedstawia również zdumiewająco skuteczne sposoby, w jakie możemy przechytrzyć swój wewnętrzny bałagan z korzyścią dla nas samych i dla całego społeczeństwa. Na stronach swojej książki pokazuje, że tylko ewolucja chaotyczna i nie ukierunkowana mogła stworzyć ludzki umysł, dając wspaniałe świadectwo potęgi niedoskonałości.

Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota Hermann Hesse

A ja wolę być uratowanym dzięki krytyce, niż zrujnowanym słodkimi pochwałami i od kilku dni moim ulubionym powiedzeniem za sprawą Przemka Lisek, jest:
Przy okazji chcę wyjaśnić wszystkim tym, którzy mi mają za złe moje przydługawe posty, że nie jest to przypadkowe.

Pozdrawiam Wszystkich
Tadeusz Orlenko :) 

Żródło dodatkowego dochodu... Nie podejmuj decyzji zbyt...

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny