Biznes powinno się tworzyć dla Ludzi i z myślą o Ludziach
 Oceń wpis
   

 Jak panować nad Ludźmi konfliktowymi, oraz samym sobą?

Wydaje mi się, że temat tylko z pozoru jest mało istotny i wydawać by się mogło, że można zupełnie swobodnie powiedzieć sobie, iż nie ma takiej potrzeby by panować nad Ludźmi konfliktowymi.

Okazuje się jednak, że temat Ludzi konfliktowych jest bardzo ważny i bardzo istotny dla nas samych.
- DLACZEGO ?
- PONIEWAŻ stresy są w większości motorem napędowym naszego samopoczucia, a w efekcie wyzwalaczem często bardzo poważnych problemów zdrowotnych.
 fot. Opis do fotografii

Myślę sobie
, że w tworzeniu obrazu własnej osoby, najważniejsze jest to (między innymi), żebyśmy w każdej trudnej sytuacji potrafili przypomnieć sobie o tym i zachowali spokój.

Pozornie zasada jest dość prosta - niemniej ?
- Albo to Ty będziesz panował nad problemami i samym sobą, albo to one zawładną Tobą.
- Albo to Ty będziesz radził sobie z ludźmi konfliktowymi, albo to oni zapanują nad Tobą.

Charakterystyczną cechą Ludzi konfliktowych, o czym możemy się przekonać na wielu grupach dyskusyjnych, choćby na wspaniałym portalu społecznościowym GoldenLine jest właśnie to, że chcą oni za wszelką cenę rządzić innymi, a swoją "WIEDZĘ"  uważają za jedynie słuszną ("syndrom eksperta" ).
- Wiedzę piszę w cudzysłowu, ponieważ ma się ona nijak do faktów.
 
Oczywiście w większości problemy są następstwem różnych nieprzewidzianych okoliczności i na ogół mnożą się w takim tempie, że zaczynają być bardzo poważnym problemem.

Podobnie jak nabycie wiedzy, czy też umiejętności bycia asertywnym należy posiąść umiejętność radzenia sobie z Ludźmi konfliktowymi, którzy wcale nie rzadko wnoszą wiele niepotrzebnego zamieszania.

Często ludzie nie zdają sobie nawet z tego sprawy, że sami dla siebie są producentami prowokacji, nienawiści i przemocy.
- Przemoc oznacza brak zdolności do racjonalnego myślenia, a nienawiść i strach, jako trucizna dla naszego umysłu, bardzo często sabotuje nasze możliwości, a co za tym idzie nie pozwala nam żyć po ludzku.

Uraza i Groźba

Groźba oznacza całkowitą porażkę intelektu i tak naprawdę jest aktem przyznania się do choroby umysłu.
 - Jedną z wielu chorób, które mogą nas dotknąć i wyrządzić wiele zła jest uraza
- Uraza , jest jedną z najpowszechniejszych chorób emocjonalnych, którą Ludzie, de facto sami sobie fundują.
- Bardzo często Ludzie w ten sposób , usprawiedliwiają się przed samym sobą , lub innymi , tłumacząc swoje niepowodzenia.
- Bardzo niebezpieczna jest "uraza nawykowa".
Przyjmuje ona formę rozczulania się nad samym sobą, co prowadzi do agonii emocjonalnej i całkowicie wyklucza racjonalne myślenie.
- Osoby, które zapadły na tę niebezpieczną (prawdopodobnie nieuleczalną) chorobę, są przekonane, że to im należą się szczególne względy.

Ich podświadomość, nakazuje im, a wręcz żądają nieustającej wdzięczności za nawet najmniejsze przysługi.
- Litowanie się nad samym sobą , jest jednym z objawów "Urazy".

Ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy, że ich eskapizm, czyli oderwanie się od rzeczywistości, jest trucizną dla ich umysłu.
- Ucieczka od niemiłej rzeczywistości, czy jak ktoś woli chowanie głowy w piasek, to funkcja w naszej podświadomości, w rezultacie której, całkowicie może zginąć nasz cel życiowy.

Wycofanie się

Jest to syndrom pesymisty, który dotyczy wielkiej grupy ludzi.
- Pesymizm objawia się tym, iż człowiekowi wydaje się, że nie ma o co walczyć, nie ma motywacji, nie przejawia entuzjazmu, bądź jakiegokolwiek zainteresowania.
- W ten sposób, bardzo często w wyniku wycofania się, skazujemy sami siebie na porażkę i idziemy na marne życie.
Przykładów pesymizmu można widzieć wszędzie, w szkole, w rodzinie, na ulicy, w zakładach pracy, itd...

 fot. Opis do fotografii

Świat ustępuje drogi tym, którzy idą do przodu.
- Każdy ma prawo wyboru i decyduje, że wkraczam na drogę postępu, albo ustępuję miejsca tym, którzy idą do przodu.

Czy były nadużycia i przejmowanie majątku za przysłowiową złotówkę ?

Domyślam się, że możesz się ze mną nie zgodzić, ale patologia była jest i będzie, niezależnie o jakim kraju byśmy nie mówili.
- Można też dyskutować, czy w różnych okresach czasu, były nadużycia i przejmowanie majątku za przysłowiową złotówkę, że to wszystko co mnie ominęło, było niezgodnie z prawem.
- Oczywiście, że można dyskutować ale do takich stwierdzeń też trzeba mieć podstawy i dowody.
- Niestety, ale to wcale ludziom konfliktowym nie przeszkadza obrzucać kogoś błotem, których brak wiedzy, nie rzadko jest wykorzystywana przez pseudo trusty mózgów

Życie Ludzkie, to nieustanne dążenie do celu.
I choć wszyscy się bardzo staramy, niestety nie zawsze nam to wychodzi i nie rzadko nie udaje się nam zrealizować zamierzonych celów.
- Myślę sobie, że jednak warto nie zapominać, że obok nas żyją inni Ludzie i podobnie jak my, pragną żyć po ludzku i mimo wszystko:
"Biznes powinno się tworzyć dla idei dla spełnienia dla ludzi a pieniądze powinny być tylko dodatkiem. To nie kasa powinna być celem.

Myślę też sobie, że samo pragnienie, czy jak ktoś woli chciwość i pazerność, oczywiście w dobrym znaczeniu tych słów, jednak nie wystarczy.
- Żeby myśleć kategoriami ludzi podobnych do Mortena Lunda, założyciela Skype, który jest najmłodszym miliarderem, ma 23 lata, a majątek to 56 mld dolarów, to wydaje mi się, że należy zrobić wszystko, żeby znaleźć się wśród takich Ludzi.

Każdy człowiek odczuwa potrzebę spełnienia i wewnętrzny popęd by być najlepszym.
Chęć zdobywania osobistej wielkości jest naturalnym dążeniem każdego człowieka, a ponieważ to pragnienie jest podświadome, to nie zawsze dociera do naszej świadomości.
- Bywa też i tak, że wielu Ludzi nigdy się o nim nie dowiaduje.

Pozdrawiam Wszystkich
x+ Tadeusz Orlenko

 

Czy starsz się zrozumieć innych? Know-how w prawie polskim

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny