Co robić, aby postęp był doskonały?
 Oceń wpis
   

Nie tak dawno napisał do mnie Rafał Nowicki i postawił kilka krótkich, ale jakże istotnych pytań :

Cytuję:
„...Jak poukładać swój rozwój. Od pewnego czasu interesuje się wieloma zagadnieniami z tym związanymi, zaopatrzyłem się w różne książki, codziennie "szperam" w necie w poszukiwaniu coraz to nowszych informacji na temat: sukcesu, psychologii, stresu, szybkiej i skutecznej nauki, zdrowego trybu życia, inteligencji emocjonalnej, czasu i jego wykorzystania, itp.

Wszystko to jest wspaniałe i prowadzi to postępu, jednak problem polega na tym, że jest tego za dużo. Co wybrać, co działa, co czytać, a czego nie i jak sobie poradzić z żądzą wiedzy wszystkiego, aby postęp był doskonały (+ nie ześwirować :)”

Rafale, każde Twoje pytanie zasługuje na oddzielny wątek.
– Ogólnie i w odniesieniu się do wszystkich Twoich pytań to myślę, że umiarkowane potrzeby każdego człowieka, są zupełnie naturalne, a nie rzadko nawet konieczne.
– Problem jednak zaczyna się w tym momencie, kiedy to nasze umiarkowane potrzeby (często tego nie zauważamy), przechodzą w stan tak zwanej ”Tyrani rzeczy”.

To właśnie ”uzależnienie” się od czegokolwiek jest najbardziej niebezpiecznym dla każdego człowieka.

Co zatem robić, aby postęp był doskonały, a przy tym nie ześwirować?

Parafrazując opowiadanie Bartka Guzik, o tym jak słuchając wielu ludzi, można nieświadomie „stracić swojego osła” , to wydaje mi się, że podobnie jest i w tym przypadku.

"Nie słuchaj różnych opinii wielu różnych ludzi, bo stracisz sens życia i możesz ześwirować"

Jako ciekawostkę dodam, że „ w 1975 roku, trzej wybitni psychologowie; R.E. Turner, C. Edgley oraz G. Olmstead w efekcie prowadzonego przez kilka lat doświadczenia dowiedli, ze blisko 2/3 rozmów które przeprowadzamy codziennie ma kłamliwy charakter. Inne badania przynoszą równie zaskakujący wynik. Oto bowiem okazuje się, że statystycznie każdy człowiek świadomie kłamie przynajmniej 13 razy w tygodniu. A podczas każdej, zwykłej rozmowy każdy z nas kłamie przynajmniej raz. Przy czym, w przypadku 80 proc. wypadków mamy do czynienia ze świadomym, celowym, interesownym kłamstwem. Dla nas zaś, tak naprawdę ważne jest nie to, czy ktoś kłamie ale styl w jaki to robi oraz intencję tego kłamstwa.”

Warto pamiętać, że tylko człowiek nastawiony pozytywnie do życia, który często nie zdaje sobie z tego sprawy, jest magnesem sukcesu.
– Człowiek myślący pozytywnie, szczęśliwy i uśmiechnięty z dużą łatwością, często zupełnie przypadkowo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi, a każda dyskusja może zupełnie przypadkowo podsunąć mu jakiś pomysł.
- Czasami wystarczy jeden dobry pomysł, by zrobić na nim fortunę, a zapoznanie się choćby z jedną strategiczną osobą, może diametralnie odmienić bieg naszego życia.

Z badań wynika, że doszukiwanie się zła we wszystkim, ciągłe niezadowolenie i brak umiejętności znalezienia się w trudnej sytuacji, są dla nas samych bardzo niebezpieczne i w efekcie, mogą zniszczyć nam życie.

Przy każdej okazji podkreślam, że naturalnym dążeniem każdego człowieka, jest chęć i pragnienie odnoszenia sukcesów.
- Ponieważ to pragnienie jest w naszej podświadomości, to nawet nie zawsze dociera do naszej świadomości i właśnie dlatego bywa, że człowiek nie może sobie poradzić z żądzą wiedzy wszystkiego, by jego postęp był doskonały.
- Kiedy nie mamy wiedzy i nie działamy z zasadą ”know-how”, powstaje swoisty konflikt wewnętrzny, czyli rozbieżność pomiędzy tym kim się jest, a tym kim chce być nasza wewnętrzna potrzeba.
- To właśnie z powodu tej sprzeczności pojawiają się ciągłe i nieznośne uczucie, że coś w naszym życiu jest nie tak i że powinniśmy coś z tym zrobić.

Jak sobie poradzić z żądzą wiedzy?

Chcąc zmienić swój dotychczasowy sposób życia i wyjść z tego przysłowiowego „wyścigu szczurów” trzeba niestety zmienić też swoje dotychczasowe, często złe nawyki.
- Poza tym, trzeba mieć troszeczkę szczęścia, by znaleźć się w odpowiednim miejscu, odpowiednim towarzystwie, no i oczywiście, w odpowiednim czasie.
- Ale to co jest najważniejsze (przepraszam za twierdzącą formę), to trzeba podjąć decyzję i powiedzieć TAK, na to się godzę i "Wsiadam do tego pociągu" , to jest maja szansa.

Bóg nigdy nie zejdzie z chmury i nie powie Ci "Teraz możesz osiągnąć sukces" - Andrew Matthews

Każdy, kto potrafi dotrzeć do wiedzy („wiedzieć jak - know-how”) i będzie wiedział jak poukładać swój rozwój osobisty, zgłębi tematy psychologii sukcesu jak wyzbyć się strachu, stresu, oraz potrafi zapanować nad swoją inteligencją emocjonalną, osiągnie spokój i odniesie swój sukces nie tylko w życiu osobistym, ale i interesach, niezależnie czym się będzie zajmował.

Arystoteles Onassis zapytany kiedyś, co by dzisiaj zrobił gdyby był normalnym biednym człowiekiem? - odpowiedział:

“Znalazłbym sobie prace, zwykłą etatowa prace.
Pracowałbym bardzo ciężko i oszczędzał.
- Za zaoszczędzone pieniądze kupiłbym sobie najlepszy garnitur, najlepsze buty, najlepsza koszulę i najlepszy krawat.
- Tak ubrany poszedłbym do najlepszej restauracji w mieście , usiadłbym przy którymś z wolnych stolików, zamówił sobie herbatę , nastawił uszu i słuchał co maja do powiedzenia ludzie sukcesu , bo w takich miejscach ich spotkasz... i bym się od nich uczył , uczył i uczył...”

No tak, mamy wiedzę, ale w przypadku wielu ludzi nie „ruszają z miejsca” , ponieważ nikt nie potrafi ich zainspirować do działania i właśnie tutaj pojawia się następny problem, co wybrać, co działa i co czytać.

Co wybrać, co działa, co czytać?

Co działa? :)
Mój uśmiech nie jest przypadkowy.
I choć proste sposoby to zazwyczaj, skutecznymi są nadzwyczaj.
- Gdzie zatem jest problem?
Z badań wynika, że ludzie na ogół, lekceważą metody i naukę szybkiego bogacenia się.

Gdzie szukać i co wybrać?

Przypomniał mi się wywiad z Donaldem Trampem, który opisuje Bartek Guzik -organizator nie tylko własnego losu,  w temacie „Wywiad z Donaldem Trumpem”

„.....Był to wywiad przeprowadzony w jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych.
- Prowadzący zapytał Trumpa:
- Co by Pan zrobił gdyby nagle z jakiegoś powodu stracił Pan wszystko, dosłownie wszystko? Miałby Pan 1000 dolarów na koncie i nic po za tym.
- Trump bez zastanowienia powiedział :
- Zostałbym akwizytorem w systemie MLM
Publiczność w studiu wybuchła śmiechem. Po chwili gdy na sali zapanował spokój Trump wyciągnął palec wskazujący w stronę publiczności i powiedział:
- I właśnie dla tego, Wy siedzicie tam a ja siedzę tu.
I zapanowała cisza...”

W nawiązaniu do pytania „co wybrać?”, opowiem swój "pociąg do sukcesu" , do którego nie wsiadłem i który „odjechał” beze mnie. :)))
- Kiedy na rynku pojawiły się telefony komórkowe i rynek zaczął się dzielić , były trzy grupy ludzi, którzy postrzegali to „zjawisko” na trzy sposoby.

Pierwsza grupa
To ludzie, którzy w ogóle w to nie wierzyli.
- Pomijając jego mizerny zasięg i stosunkowo wysoka cenę, nikt nie wierzył, że w niedalekiej przyszłości będą one obowiązywały, a w każdej rodzinie wszyscy, łącznie z siedmiolatkami będą mieli telefony komórkowe.
- Zdecydowanej większości ludzi, nawet do głowy nie przychodziło, że telefony komórkowe będą obowiązywały a większość z nas, nie będzie mogła się bez nich obejść.
- Powodem tego stanu rzeczy, była wysoka cena samego urządzenia, niewielki zasięg i bardzo wysokie koszty rozmów.

Druga grupa
- To ludzie podobni do mnie, którzy mieli takie urządzenie, ale tak naprawdę, to bardziej dla podniesienia swojego prestiżu, niż do rozmów telefonicznych.

Trzecia grupa
To ludzie, którzy uwierzyli w to , że jest to po prostu przyszłość i biznes przyszłości, mieli takie urządzenie i zapartycypowali w tworzenie się tego rynku.
- "Wsiedli do tego pociągu" i dzisiaj liczą tantiemy z każdego kanału dostępu, czyli od każdego naszego numeru telefonu, za każdą sekundę naszej rozmowy, dokładnie opracowany system nalicza nam należność, którą musimy zapłacić.

- Dlaczego o tym mówię?
W każdym nowym przedsięwzięciu, występują trzy etapy wdrażania:
- Pierwszy i najtrudniejszy etap, to jak przekonać ludzi, że w niedalekiej przyszłości ten program będzie obowiązywał.
- Drugi etap, to lawinowe, wręcz rewolucyjne zainteresowanie
- Trzeci etap, to etap nazywany często uzupełnianiem rynku

W nawiązaniu do pytania „Co wybrać?” , też miałem propozycję zainwestowania w ten rynek (na dzień dzisiejszy ok. osiem tysięcy złotych) , ale potraktowałem to jako zabawkę.
- A dzisiaj? – no cóż, rynek się podzielił, każdy w rodzinie ma telefon komórkowy a ja znalazłem się w grupie „uzupełniania” i płacę za swoje „kanały dostępu”.
- Warto jednak pamiętać, że ”SUKCES”, to nie tylko kwestia „robienia pieniędzy”.

”Kochaj swoją pracę, albo rzuć ją. Sukces można osiągnąć tylko w tej dziedzinie, którą się naprawdę kocha.

Co czytać?

- Jeśli wolno mi coś Ci zaproponować, to zerknij do tematu, Co warto czytać ??, jest tam kilka ciekawych pozycji, które warto przeczytać.
- Gdzie znaleźć informacje na temat czasu i jego wykorzystania?
- Szybka i skuteczna nauka, zdrowego trybu życia?
- Gdzie znaleźć informacje na temat: sukcesu?

Jak poukładać swój rozwój?

Myślę, że najważniejszym punktem w tej całej „układance” , jest
- Wytyczenie sobie celu
- Napisanie planu działania
- Po prostu przejść do działania

Jeśli jednak nie mamy odwagi, bo „coś tam, coś tam” i nie zaczniemy działać, to szkoda zawracać głowę i sobie i komuś.

E. H. Chapin powiedział kiedyś, że „istnieje odwaga, która wynika z desperacji lub chwilowych, silnych emocji. Istnieje też odwaga, która polega na akceptacji trudnych okoliczności i wszystkiego, co z nimi się łączy- odwaga, która jest źródłem trzeźwego myślenia, radości i nadziei w sercu.”

”Jeśli człowiek wybierze sobie cel, którym będzie naprawdę zainteresowany i do którego będzie entuzjastycznie nastawiony, to zawsze zdobędzie to, czego pragnie, lub coś bardzo zbliżonego” - William Moulton Marston

Myślę, że jest coś jeszcze, równie ważnego jak wiedza i wytrwałość, tak jest to POTĘGA współpracy.
- W dzisiejszym i skomplikowanym świecie biznesu, nikt nie jest w stanie samodzielnie wejść na „szczyt”

Pozdrawiam Wszystkich
Tadeusz :)

Czy możemy zmienić swoje życie ? Jest jeszcze jedna forma reklamy...

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny