Gdy twój cel jest tak wielki że aż inni się z niego śmieją
 Oceń wpis
   

Większość ludzi myli naiwność z głupotą.

 Im więcej będziesz słuchał ludzi "zdolnych", którym się nie wiedzie, tym większą będziesz  miał szansę na podzielenie ich losu.
 - Ale jedno jest pewne - jeśli ktoś jeszcze wierzy, że Klient, który zna wszystkie slogany i chwyty reklamowe, da się nabrać sprzedawcy na próby zwykłej manipulacji, to jest po prostu w błędzie!
 - I jak powiedział kiedyś Herbert E. Hawkes - Połowa zmartwień tego świata wywoływana jest przez ludzi, którzy próbują podejmować decyzje, nim zdobędą wystarczającą wiedzę, by móc tę decyzję podejmować

Decyzja zawsze należy do Ciebie

A głupota? - No cóż, to różne odcienie braku wiedzy, braku kojarzenia faktów i kierowanie się popularnymi sądami.

Natomiast naiwność to ufność, wiara we wszystko co nie jest wykluczone.
 - Czasem naiwność pochodzi z głupoty, ale to zupełnie nie to samo. I właśnie głupotą jest popularny sąd, że naiwność to głupota. -
Ewa Kucharska

Kiedyś zapytano, sędziwego już Thomasa Alva Edisona, wielkiego wynalazcę - czy aby na pewno nie miał poczucia klęski i nie odczuwał frustracji po dziesięciu tysiącach porażek przy konstruowaniu żarówki. Nie odpowiedział Edison ja nie poniosłem dziesięciu tysięcy porażek, ale tyle razy dowiedziałem się, jak nie należy robić żarówki.

Warto o tej prawdzie Edisona pamiętać szczególnie wtedy, kiedy nam coś "nie idzie" i kiedy nasz pomysł, projekt napotyka problemy, jakiś kłopoty, czy też różne trudności w jego realizacji. - Ten końcowy sukces, zawsze jest bowiem okupiony tysiącem nieudanych prób, zabiegów i starań.
- Za każdy sukces płaci się wielką cenę, o której często zapominamy upojeni końcowym efektem.
Tymczasem, te wszystkie przykrości, które napotykamy po drodze, to one stanowią o naszym doświadczeniu, są wartością, która w nas pozostanie.
- Jeśli będziemy nią mądrze zarządzać, to wówczas każdy następny projekt, każde kolejne przedsięwzięcie będzie sprawniej, szybciej, mniej boleśnie i mniej kosztownie realizowane.

Czym bowiem jest sukces?

Sukces to z całą pewnością nie jednorazowy efekt czy osiągnięcie, ale proces, postawa i podejście do życia.
- O sukcesie możemy bowiem mówić tak naprawdę jedynie z perspektywy czasu, często całego życia i to zarówno w wypadku jednostki, jak i firmy.
- Może się okazać, że to co dziś jest sukcesem, może nim przestać być za chwilę.
- Sukces to działanie na najwyższym poziomie swoich możliwości w kierunku realizacji własnych, w pełni uświadamianych pragnień, z zachowaniem uniwersalnego kodeksu moralnego oraz równowagi pomiędzy wszystkimi obszarami życia.

W nawiązaniu do Twoich słów:

No pewno, że skrajna naiwność jest głupotą. Jak każda skrajność!
Ale fakt, że głupota często ubiera się w kostium naiwności nie znaczy, że to naiwność jest głupia.


Kiedy legendarnej postaci amerykańskiego biznesu, pierwszemu szefowi IBM Watsonowi, podczas spotkania managementu koncernu przedstawiono potężny plik dokumentów opisujących niektóre problemy z klientami, ten przejrzał je, po czym energicznie odsunął od siebie, tak energicznie, że niektóre z nich spadły i powiedział:
Nie widzę tu żadnych problemów z klientami, po prostu nie wszyscy z was wykorzystują sto procent swoich możliwości i wyszedł.

Sukcesu nie odniesiemy, jeśli zamiast przede wszystkim koncentrować na nim, będziemy strachliwie koncentrowali się na asekuracji, usprawiedliwianiu swoich niepowodzeń i na szukaniu alibi.

Już przed wielu laty George Bernard Shaw pisał, że ludzie zawsze zrzucają winę za to, jacy są, jakie są efekty ich aktywności, działania na warunki, w których przyszło im pracować.

Moc sprawcza warunków.

Ludzie, którzy osiągają sukces, biorą się w garść i znajdują warunki, które im odpowiadają, a jeśli takich nie ma - sami je stwarzają.

Myślę, że warto też nie zapominać, że nie odniesiemy prawdziwego sukcesu, jeśli pozwolimy by świat przedwcześnie zobaczył w nas zwycięzców, a my sami upoimy się tym publicznym uznaniem, burzą oklasków oraz zachwytów dla nas, a my sami będziemy doskonale wiedzieli, że mogliśmy tak naprawdę dać z siebie więcej.

Nie mam czasu być szczęśliwym

Większość ludzi myli naiwność z głupotą.
A głupota to różne odcienie braku wiedzy, braku kojarzenia faktów i kierowanie się popularnymi sądami. Natomiast naiwność to ufność, wiara we wszystko co nie jest wykluczone. Czasem naiwność pochodzi z głupoty, ale to zupełnie nie to samo.
I właśnie głupotą jest popularny sąd, że naiwność to głupota.


Przy sposobie rozumowania nawet tutaj na GL , niektórych osób otwartość jest niewskazana.
Nie ma niczego bardziej pospolitego niż utalentowani ludzie , którym się nie wiedzie"
- Ten świat pełen jest wykształconych nieużytków
To tak jak ten koń co mu oczy zawiązano przed "Wielką Pardubicką" i pytają konia:
- Startujemy?
Nie widzę przeszkód - odpowiada koń :)

Ktoś kiedyś powiedział: "Błogosławiony ten , kto nie ma nic do powiedzenia , nie obleka tego w słowa"

Nikt nie rodzi się Prezydentem, Prezydentem się bywa

Wydaje mi się , ze każdy z nas powinien określić samego sobie i dokładnie określić swój cel - Gdzie Ja chcę być w przyszłości.
- Ośmielam się twierdzić , że nie ma najmniejszego znaczenia wiek , wykształcenie , pochodzenie , zasobność portfela , wyznanie , uroda , czy też płeć.
- Jeśli nie potrafimy określić samych siebie , w którym miejscu JA jestem obecnie i gdzie chcę być w przyszłości , myślę , że na niewiele zdadzą się nasze dobre chęci.

W dzisiejszych czasach , najważniejsza jest WIEDZA
- Bardzo często nawet nie przypuszczamy i nie zdajemy sobie sprawy, że do wydźwignięcia siebie z finansowych kłopotów, możemy wykorzystać energię , wiedzę i doświadczenie innych ludzi.

Tak ,ale jak tam trafić?

No niestety nie wszyscy mają szczęście znaleźć w odpowiednim czasie w towarzystwie ludzi przedsiębiorczych i którzy chcą podzielić się swoją wiedzą.
- Bardzo często też , to nasz skrótowy sposób postrzegania (z psychologii) sabotuje Nasze możliwości i podpowiada nam: ..NIEEEEE to nie dla mnie!! , albo .... sąsiad mi mówił i szwagier , że to jest nie dla mnie.. , itp.
- Często nie sprawdzamy wiarygodnych informacji , które mogą nas zaprowadzić do WIEDZY.
- Postawa roszczeniowa jest epidemią , ludzie oczekują , że to Państwo , pracodawca lub może rodzina się o nich zatroszczy.

Brak wiedzy , prowadzi do ignorancji

Były wojny o wolność a teraz ludzie modlą się o stałą pracę , której tak naprawdę nigdy nie było, a tym bardziej dzisiaj nie ma.
- Daj mi proszę pracę, a ja będę na Ciebie pracował i pozwolę Ci na wykorzystanie wszystkich moich umiejętności za najniższą średnią krajową.
- Ja też twierdzę , że życie z pieniędzmi jest lepsze niż bez , ale wiem też jak trudno zmienić swoje nawyki i wziąć ster we własne ręce.

Co zatem jest powodem tego, że wielu ludzi odnosi sukcesy?

Czy zależy to od ich pochodzenia, kręgu kulturowego, z którego się wywodzą, albo od ich pozycji w społeczeństwie?
A może zależy od tego, czy posiadają pewną wizję i cel, do którego dążą, oraz mają plan działania, który ma ich tam doprowadzić?
- Obecnie na rynku finansowym obserwujemy gwałtowną rewolucję. XXI wiek umożliwia niespotykany dotąd rozwój tym, którzy zrozumieją zachodzące procesy i są otwarci na zmiany.

Warto też pamiętać , że nikt nigdy , nie dawał złych rad

Na całym świecie gospodarka jest jedna , a każdy człowiek ma swój własny plan działania.
- Może warto zmienić te nawyki i sięgnąć po sprawdzony system ?
Często , tylko bardzo proste zmiany w naszym życiu , zmieniają o sto osiemdziesiąt procent nasze życie.
- Myślenie strategiczne ma wiele wymiarów , ale moim skromnym zdaniem , dwa wymiary są BARDZO istotne.

1. Jest to umiejętność spojrzenia i określenia samego siebie , w którym to ja osobiście miejscu jestem?

2. Gdzie i w jakim miejscu chcę być w przyszłości?

Prosument Świadoma niechęć znika,...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Plus500

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_______________________________________________

Najnowsze wpisy
2017-09-24 12:01 Teatr mój widzę ogromny